Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
США створюють «мегамозок» - штучний інтелект для керівництва під час військових конфліктів

США створюють «мегамозок» - штучний інтелект для керівництва під час військових конфліктів

Влада розкрила певні подробиці про свою секретну військову ШІ-програму Sentient

США створюють «мегамозок» - штучний інтелект для керівництва під час військових конфліктів
Національное агентство геопросторової розвідки (NGA) США
фото www.flickr.com/photos/belvoirphotos

Секретна військова програма США Sentient ( «Інтелект») – один з найбільш масштабних і закритих серед всіх високотехнологічних ініціатив Пентагону. Такий висновок можна зробити з матеріалу The Verge, в якому журналісти зібрали всі публічні згадки, а також простежили історію розвитку військових супутників США починаючи з програми Corona 1958 року. Однак, наскільки можна судити, тепер Sentient виходить далеко за рамки обробки супутникових фото. За деякими із згадок можна припустити, що штучному інтелекту або вже передані, або будуть передані найближчим часом деякі керуючі функції. Про це повідомляє «Хайтек+» із посиланням на The Verge.

На космічному симпозіумі в Колорадо весною 2019 представник Національного агентства геопросторової розвідки (NGA) США Чираг Перука так відповів на питання про наявність у Пентагону «засобів стеження в реальному часі за глобальним театром військових дій»: «чудове питання. І на нього є багато чудових засекречених відповідей ».

Він пояснив, що геопросторові дані тепер – це не обов'язково фото зі супутників, а буквально будь-яка інформація, яка має час і геотеги.

А що стосується систем її «миттєвої обробки та формулювання стратегії», то вони «з'являться [у нас] дуже скоро, якщо вже не з'явилися».

The Verge вважає, що він говорив саме про проект Sentient, деякі додаткові дані про який нещодавно оприлюднив Національний офіс розвідки (NRO) відповідно до закону про свободу інформації. Серед документів є багато з грифом «секретно» та «цілком таємно».

Наскільки можна судити, завдання керуючого алгоритму Sentient – на основі зібраних даних перенаправити супутники туди, де відбувається (або буде відбуватися за розрахунками штучного інтелекту) щось цікаве для військових. Крім цього відомо, що обсяг фото, які поглинає Sentient, багаторазово зріс: на протязі багатьох років Пентагон задовольнявся послугами одного цивільного підрядника, який передавав супутникові знімки, а тепер таких компаній три.

А контракт Міноборони США на хмарні обчислення  є одним з наймасштабніших в історії відомства, він оцінюється в $10 млрд.

При цьому неясно, настільки далеко простягаються повноваження Sentient. На прямі запитання про напрямки і масштабі використання ШІ в NRO відповідати відмовилися, пославшись на небезпеку розголосу важливі для ворогів даних.

Як зазначає Futurism, такий підхід дозволяє припустити, що наскільки завгодно великі військові системи на базі штучного інтелекту можуть бути розгорнуті навіть без відома громадськості. І ніхто не дізнається, наскільки неякісними і упередженими алгоритмами користується Пентагон для оцінки загроз або сценаріїв протидії їм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті