Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Парцхаладзе: 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні

Парцхаладзе: 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні

Мінрегіон готує законопроект, покликаний впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні

Парцхаладзе: 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні
заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе
Фото: УНІАН

Мінрегіон пропонуватиме парламенту законодавчо врегулювати ринок аренди житла, 90% якого на сьогоднішній день знаходиться в тіні. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе в інтерв'ю «Українському радіо», передає прес-служба міністерства.

«Сьогодні в Європі приблизно 60-70% всього житлового фонду – орендне. При цьому в Україні цей відсоток офіційно не перевищує 5-10%. Тобто, 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні. І цю ситуацію потрібно змінювати. Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку», – сказав Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, ефективне запровадження цього ринку може суттєво вплинути на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом.

«У підсумку вартість такого житла у порівнянні з ринковою може бути на 30% і більше дешевше для соціально-незахищених груп населення і працівників соціальної сфери» – зауважив Парцхаладзе.

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було ініційовано і наразі завершується розробка відповідного законопроекту, який зможе впровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників – як орендарів, так і для орендодавців.

Відтак, на сьогодні розглядається можливість впровадження муніципального орендного житла, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам.

Також розглядається можливість впровадження орендного житла, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби. Крім того можливе впровадження комерційного орендного житла, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.

Раніше Mind писав, що середня вартість житла в новобудовах Києва за підсумками липня знизилася на 1,67%. У п'яти районах Києва за підсумками липня зниження цін на первинне житло становить 1,5-3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті