Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Росія рятує Венесуелу від бензинової кризи

Росія рятує Венесуелу від бензинової кризи

РФ відправляє паливо з Тамані на Мальту, а звідти вже іншими судами до Венесуели

Росія рятує Венесуелу від бензинової кризи
фото www.flickr.com/photos/53372285@N06

Росія направляє свої нафтопродукти в Венесуелу, охоплену кризою через санкції,зокрема проти її нафтового сектору. Про це повідомляє Business Day.

Як підрахувало агентство Bloomberg, за червень і липень цього року Росія продала Венесуелі більше 1 млн барелів палива. Каракасу було відвантажено не менше 616 000 барелів бензину і 500 000 вакуумного газойлю, який також використовується для виробництва бензину.

Паливо відправлялося з російської Тамані на Мальту, а вже звідти з іншими судами до Венесуели. Доставка вантажу таким шляхом займає в середньому 30 днів. Для порівнянні, вантажі з США доставляються в Боліваріанську Республіку за тиждень з невеликим.

«Росія, ймовірно, бере премію за ці вантажі через санкції, – сказав Енді Ліпоу, президент Lipow Oil Associates. – Незвично, що чорноморський бензин потрапляє на інше сторону Атлантики».

Поставки пального можуть допомогти Венесуелі послабити бензинову кризу. Колись являючись великим експортером бензину в країни Карибського басейну та східне узбережжя США. країна тепер змушена імпортувати майже усе паливо на тлі аварій на свої внутрішніх НПЗ та американських санкцій.

До введення обмежувальних заходів, Венесуела імпортувала більшу частину свого бензину із США та Індії, але з нещодавніх пір перейшла на поставки з Туреччини, Латвії, Греції, а тепер і РФ.

Нагадаємо: днями президент США Дональд Трамп заявив, що США наразі розглядають варіант блокади або ізоляції Венесуели для подальшого здійснення тиску на президента Ніколаса Мадуро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті