Розслідування Мюллера обійшлось США у $32 млн

Розслідування Мюллера обійшлось США у $32 млн

Утім завдяки виявленню додаткових фігурантів, які сплатять штрафи за рішенням суду, ця сума ніяким чином не відобразиться на платниках податків

Розслідування Мюллера обійшлось США у $32 млн
Дональд Трамп, Роберт Мюллер
фото www.flickr.com/photos/144048412@N06

Розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера, що зайняло майже два роки, обійшлося Мін'юсту США в $32 млн. Про це повідомляє «Інтерфакс».  

Робота співробітників Мюллера – а це 19 юристів і 40 агентів ФБР, а також аналітики і бухгалтери-криміналісти – коштувала $2,45 млн.

Ще до публікації даних про витрати президент США Дональд Трамп стверджував, що на нього витратили понад $40 млн. Як зазначається, Мін'юст розкрив інформацію про витрати на розслідування на кілька тижнів пізніше, ніж очікувалося. Коли Мюллер виступав в двох комітетах конгресу США з доповіддю про виконану роботу, ці цифри не були відомі і конгресмени не змогли поставити йому запитання по цій темі.

Тим часом, голова юридичного комітету палати представників США Джеррі Надлер нагадував, що в результаті розслідування були пред'явлені звинувачення кільком особам, які виплатять штрафи за рішенням суду. Так у випадку з Полом Манафортом (колишнім главою передвиборного штабу Трампа – ред.) вдалося отримати $42 млн, «тому вартість розслідування для платників податків близька до нуля».

Нагадаємо: у березні 2019 роки команда Мюллера завершила роботу над доповіддю про передбачуване втручання РФ у вибори 2016 року в США і передала його генпрокурору. Той в посланні Конгресу оголосив, що слідчі не виявили ознак змови між РФ і передвиборчим штабом Дональда Трампа.

В результаті розслідування були пред'явлені більше 100 звинувачень щодо 34 фізичних осіб та трьох компаній.

Як повідомлялось, минулого тижня  в комітеті з розвідки Палати представників відбулись слухання щодо ймовірної змови між Трампом та російською стороною. Колишній спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займався розслідування російського втручання в американські вибори 2016 року, заявив, що президент Трамп наказав співробітникам фальсифікувати записи, пов’язані з розслідуванням. Також він наголосив,що росіяни втручались, втручаються і зроблять це під час наступної кампанії. Екс-спецпрокурор підкреслив, що його висновки не виправдовують Трампа. Мюллер додав, що Трампу можна буде висунути обвинувачення, коли він піде з посади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію