ДБР відкрило проваження стосовно відмиття коштів через схеми з ОВДП

ДБР відкрило проваження стосовно відмиття коштів через схеми з ОВДП

Злочинна схема була налагоджена на базі ПАТ «Фондова біржа ПФТС» та ПАТ «Українська біржа»

ДБР відкрило проваження стосовно відмиття коштів через схеми з ОВДП
Фото Shutterstock

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження стосовно учасників українського фондового ринку вчинили дії, що мають ознаки маніпулювання на фондовій біржі – операції щодо облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що призвело до отримання фізичними особами прибутку у значних розмірах та заподіяло значну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та державним інтересам. Про це пише Finballance.

Торговець цінними паперами (брокер)  від імені юрособи купував в банку ОВДП і перепродавав їх за заниженою ціною, але в межах ринкових коливань, іншому брокеру який діє від імені фізособи.

Далі, брокер-юрособа викуповував цей пакет облігацій назад, але за вищьою ціною. Далі – знов перепродаж брокеру-фізособі вже за ринковою ціною. Також, до схеми могли залучатись інвестфонди.

В результаті таких дій фізична особа систематично отримує інвестиційний дохід, а юридична особа – інвестиційний збиток.

«Вказані операції з ОВДП були удаваними та відповідають визначенню маніпулювання, передбаченого ст. 101 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», та спрямовані на легалізацію доходів без сплати податку на доходи фізичних осіб», – йдеться в повідомленні.

Злочинна схема була налагоджена на базі ПАТ «Фондова біржа ПФТС» та ПАТ «Українська біржа». 

Раніше повідомлялось, що Мінфін провів найбільше розміщення гривневих ОВДП в 2019 і залучив 17,2 млрд грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло