ДБР відкрило проваження стосовно відмиття коштів через схеми з ОВДП
Злочинна схема була налагоджена на базі ПАТ «Фондова біржа ПФТС» та ПАТ «Українська біржа»

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження стосовно учасників українського фондового ринку вчинили дії, що мають ознаки маніпулювання на фондовій біржі – операції щодо облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), що призвело до отримання фізичними особами прибутку у значних розмірах та заподіяло значну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та державним інтересам. Про це пише Finballance.
Торговець цінними паперами (брокер) від імені юрособи купував в банку ОВДП і перепродавав їх за заниженою ціною, але в межах ринкових коливань, іншому брокеру який діє від імені фізособи.
Далі, брокер-юрособа викуповував цей пакет облігацій назад, але за вищьою ціною. Далі – знов перепродаж брокеру-фізособі вже за ринковою ціною. Також, до схеми могли залучатись інвестфонди.
В результаті таких дій фізична особа систематично отримує інвестиційний дохід, а юридична особа – інвестиційний збиток.
«Вказані операції з ОВДП були удаваними та відповідають визначенню маніпулювання, передбаченого ст. 101 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», та спрямовані на легалізацію доходів без сплати податку на доходи фізичних осіб», – йдеться в повідомленні.
Злочинна схема була налагоджена на базі ПАТ «Фондова біржа ПФТС» та ПАТ «Українська біржа».
Раніше повідомлялось, що Мінфін провів найбільше розміщення гривневих ОВДП в 2019 і залучив 17,2 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].