Естонія не визнаватиме російські паспорти, які видали жителям Луганської і Донецької областей

Естонія не визнаватиме російські паспорти, які видали жителям Луганської і Донецької областей

Йдеться про паспорти, що видані після 24 квітня в разі, якщо жителі цих областей не були раніше громадянами Росії

Естонія не визнаватиме російські паспорти, які видали жителям Луганської і Донецької областей
Фото: Wikipedia

Міністерство закордонних справ Естонії прийняло рішення не визнавати паспорти Російської Федерації, видані жителям Донецької і Луганської областей після 24 квітня в разі, якщо жителі цих областей не були раніше громадянами Росії. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Відповідне рішення набирає чинності негайно.

«Рішення естонської сторони є відповіддю на підписаний в квітні цього року президентом Російської Федерації указ про надання жителям Донецької і Луганської областей російського громадянства в спрощеному порядку», – заявив глава МЗС Урмас Рейнсалу.

Він підкреслив, що сьогоднішнє рішення висловлює принципове засудження подібних дій з боку Росії.

Нагадаємо: президент Росії Путін 24 квітня підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій на сході України і пізніше поширив спрощену видачу російських паспортів на всю Донецьку і Луганську область.

У відповідь на це 28 квітня на той момент обраний президент України Володимир Зеленський звернувся до російської влади і порадив їм «не витрачати даремно час» в спробі «спокусити» громадян України паспортами РФ. Він також заявив, що Україна може надати список громадян, які захочуть отримати російський паспорт.

МЗС України назвало підписаний Путіним указ про спрощене отримання громадянства РФ жителями так званих «ДНР/ЛНР» продовженням окупації. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло