Захворіло у світі
1,450,343
Померло у світі
83,568
Вилікувалось у світі
308,317
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Китай у відповідь на розміщення ракет США в Азії погрожує контрзаходами

Китай у відповідь на розміщення ракет США в Азії погрожує контрзаходами

КНР закликає інші країни також не дозволяти Штатам розміщувати свої ракети на їх території

Китай у відповідь на розміщення ракет США в Азії погрожує контрзаходами
фото DR

Якщо США розмістять нові ракети в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР), то Китай «не стоятиме осторонь» і вживатиме заходів у відповідь, заявив директор Департаменту з контролю над озброєннями і роззброєння МЗС Китаю Фу Цун, передає ТАСС.

У Пекіні заявили, що стурбовані планами Вашингтона розмістити ракети середньої дальності в цьому регіоні.

«Китай не буде стояти осторонь. Ми будемо змушені вжити контрзаходів у разі розміщення Сполученими Штатами ракет середньої дальності наземного базування в цій частині світу », -сказав Фу Цун на спеціально скликаному брифінгу.

Цун не уточнив, які саме кроки розглядає Китай, зазначивши при цьому, що «всі можливі варіанти будуть на столі». За його словами, в США, в країні – учасниці Карибської кризи, повинні зрозуміти почуття Китаю, коли мова йде про розміщення американських ракет «у КНР на порозі».

«Як я вже сказав, якщо США розмістять ракети в цій частині світу, у Китаю на порозі, КНР буде змушена вжити контрзаходів. Але поки США цього не зробили, ми будемо чекати і спостерігати. Однак хочу ще раз підкреслити, як тільки це станеться, Китай вживатиме контрзаходи. Ні в кого не повинно бути на цей рахунок будь-яких ілюзій», – підкреслив він.

Китай також закликає інші країни не давати дозволу Сполученим Штатам розміщувати ракети середньої дальності на своїй території.

«Закликаю наших сусідів проявляти обачність і не дозволяти США розміщувати ракети середньої дальності на їх території. Це дуже важливий сигнал, який я хотів би звернути народам Японії і Південної Кореї. Це стосується і інших держав, наприклад Австралії», – вказав Фу Цун.

Раніше президент США Дональд Трамп оголосив, що США з 2 лютого призупиняють виконання своїх зобов'язань по ДРСМД і починають процес виходу з договору, який буде завершений через півроку. Вашингтон поклав відповідальність за руйнування угоди на Москву і закликав Росію визнати скоєні порушення. 2 серпня США і Росія офіційно завершили дію договору. США звинувачують Росію у розробці та випробуваннях ракети 9М729, яка порушує положення договору.

Нагадаємо, США оголосили про розробку нових ракетних систем після закінчення дії ДРСМД.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію