Великобританія закликає Раду Європи переглянути повернення Росії в ПАРЄ

Великобританія закликає Раду Європи переглянути повернення Росії в ПАРЄ

Заява повʼязана з масовими арештами демонстрантів у Росії і порушенням прав людини

Великобританія закликає Раду Європи переглянути повернення Росії в ПАРЄ
фото DR

Британська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи закликала переглянути повернення в організацію Росії у зв’язку з масовими затриманнями демонстрантів на акціях протесту в Москві. Про це пише Голос Америки з посиланням на заяву, опубліковану постійним представником Великобританії в ПАРЄ Крістофером Івоном.

У заяві, зокрема, зазначається, що Росія не має наміру виконувати свої зобов'язання і дотримуватися стандартів асамблеї.

Великобританія також звинуватила російську владу в порушенні Конвенції про права людини. Британська делегація висловила надію, що ПАРЄ на сесії у вересні перегляне рішення про повернення Росії до організації.

Нещодавно представники Громадського форуму ЄС – Росія направили звернення в Раду Європи у зв'язку з порушенням виборчих прав росіян на етапі реєстрації кандидатів на майбутніх виборах.

Протести в Москві тривають з середини липня, відколи ЦВК РФ відмовився зареєструвати десятки незалежних кандидатів на вибори до Московської міської думи. 20 липня на погоджений мітинг за допуск кандидатів в центрі Москви зібралося, за різними оцінками, від 12 до 25 тисяч осіб. Після неузгодженої акції в центрі Москви 27 липня було порушено кримінальну справу про масові заворушення, заарештовано 9 осіб, ще одну особу оголошено в розшук. 3 серпня в Москві пройшла ще одна акція, яку розігнали правоохоронці.

Росія не брала участь в роботі ПАРЄ з 2015 року, оскільки її позбавили права голосу через анексію Криму та підтримку сепаратистів на сході України. З 2017 року через цю ситуацію Росія перестала платити внески до бюджету Ради Європи і пригрозила виходом з організації.

25 червня ПАРЄ більшістю голосів прийняла поправки до регламенту і резолюцію, яка повернула  російській делегації її права в повному обсязі, дозволяючи повернутися до роботи в асамблеї. Після цього делегації України і Грузії оскаржили повноваження російської делегації.

На початку липня стало відомо, що Росія виплатила внесок до бюджету Ради Європи за 2019 рік у розмірі 33 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію