ПАРЄ повернула Росії повноваження, українська делегація покинула Асамблею

ПАРЄ повернула Росії повноваження, українська делегація покинула Асамблею

Представник України назвав організацію дискредитованою

ПАРЄ повернула Росії повноваження, українська делегація покинула Асамблею
Спільна заява членів делегацій Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ
фото Володимир Ар'єв

Парламентська асамблея Ради Європи в середу схвалила резолюцію, яка підтверджує повноваження російської делегації в повному обсязі. За прийняття документа проголосувало 116 парламентаріїв, проти – 62, утрималися – 15. Делегація України покинула ПАРЄ після голосування.

Згідно з документом, «Росія залишається в ПАРЄ як повноцінний учасник, без будь-яких обмежень».

У документі підкреслюється, що «Асамблея постановляє ратифікувати повноваження делегації Російської Федерації». При цьому документ містить пункт із закликом до Росії виконати рекомендації, включені в резолюції 1990 (2014 рік), 2034 (2015) та 2063 (2015), в яких мова, зокрема, йде про повернення Криму і виконання мінських домовленостей.

Автори проекту резолюції серед іншого закликають Москву відпустити військовополонених українських моряків, негайно сплатити всі внески в бюджет Ради Європи, співпрацювати з Міжнародною слідчою групою з розслідування катастрофи MH17, «вжити заходів щодо недопущення порушень прав ЛГБТ-спільноти, особливо в Чеченській Республіці», взаємодіяти з міжнародним співтовариством в розслідуванні вбивства Бориса Нємцова.

Представник делегації РФ в ПАРЄ Сергій Кисляк назвав заклики, що містяться в резолюції, лише «набором політичних заяв».

Делегація України покинула ПАРЄ після голосування асамблеї про підтвердження повноважень делегації РФ в повному обсязі. «Ми залишаємо ПАРЄ», – сказав представник України після оголошення підсумків голосування.

Глава української делегації Володимир Ар'єв заявив, що питання про подальше перебування України в ПАРЄ буде вирішувати вже новий склад Верховної Ради після виборів 21 липня.

«Це мій останній день в ПАРЄ. Наступна Верховна Рада вирішить сама, чи брати їй участь в роботі дискредитованої організації », – написав він в Facebook.

Представники семи держав-членів Ради Європи у її парламентській асамблеї (ПАРЄ) оголосили спільну заяву про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення РФ.

Спільну заяву, підписану делегаціями України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитав голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар'єв.

«Безумовне відновлення прав російської делегації без виконання жодної з численних вимог Асамблеї суперечить основним цінностям Ради Європи та її статуту. Цей крок посилає дуже неправильний сигнал країні, яка вдалася до збройної агресії, до отруєнь, яка не дотримується прав своїх громадян і прагне дестабілізувати демократію в Європі», – йдеться у документі.

Спільна заява членів делегацій Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в Парламентській асамблеї...

Опубліковано Volodymyr Ariev Середа, 26 червня 2019 р.

Екс-міністр закордонних справ України – про ситуацію в ПАРЄ в матеріалі Mind «Володимир Огризко: «Неголосування української делегації може підірвати легітимність обрання генсека РЄ»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію