Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Китай заборонив своїм акторам брати участь в церемонії нагород на Тайвані

Китай заборонив своїм акторам брати участь в церемонії нагород на Тайвані

КНР вважає Тайвань своєю провінцією, «яка відкололася», Тайвань же не визнає себе частиною Китаю

Китай заборонив своїм акторам брати участь в церемонії нагород на Тайвані
фото Сіньхуа
russian.cri.cn

Влада Китаю заявила в середу, що вона забороняє китайським акторам брати участь в церемонії вручення премій «Золотий кінь» (Golden Horse Awards) на Тайвані, які вважаються одними з найпрестижніших нагород в азіатській кіноіндустрії.

Фільми китайського виробництва також не зможуть брати участь в церемонії.

Оголошення про це було розміщено в мікроблозі газети China Film News, яка є рупором урядового кінорегулятора, пише Голос Америки. Причини такого рішення влади не пояснюються.

Однак заява була зроблена на тлі посилення напруженості в зв'язку з відмовою Тайваню визнати себе частиною китайської території, яка має потрапити під управління Пекіна.

Як відомо, в липні ц.р. у Вашингтоні схвалили продаж танків, балістичних ракет та інших озброєнь Тайваню на загальну суму $2,2 млрд. У відповідь на це Пекін оголосив, що введе санкції проти американських компаній, які продають озброєння Тайваню.

Розкол між Китаєм і Тайванем стався після того, як у ході громадянської війни 1949 року комуністи Мао Цзедуна витіснили націоналістів з континентальної території країни на острів. Однак Пекін пообіцяв повернути Тайвань під свій контроль, в разі необхідності – силою.

Пекін припинив контакти з Тайванем після того, як в 2016 році новий президент-демократ Цай Інвень відмовилася визнати Тайвань частиною Китаю. Пекін закликав інші країни розірвати дипломатичні відносини з Тайванем і посилив військову присутність в регіоні.

Вашингтон продовжує продавати Тайваню зброю на мільйони доларів, всупереч протестам Китаю. У березні ц.р. президент Дональд Трамп підписав закон, що заохочує взаємодію з Тайванем на високому рівні.

У червні тут відкрилося де-факто посольство Сполучених Штатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті