У Красноярському краї РФ оцінили збитки від сибірських пожеж

У Красноярському краї РФ оцінили збитки від сибірських пожеж

Підрахунок ведеться лише стосовно пошкодженої деревини з економічної точки зору

У Красноярському краї РФ оцінили збитки від сибірських пожеж
фото DR

Збитки економіці Красноярського краю від лісових пожеж в 2019 році складуть не менше 1,5-2 млрд рублів (близько $30 млн), при цьому йдеться про суто економічні збитки, оскільки методики визначення шкоди людині і екосистемі поки що немає, повідомив міністр лісового господарства регіону Дмитрій Маслодудов, на якого посилається Інтерфакс.

Чиновник заявив, що поки що рано говорити про збитки, які заподіяні державному лісовому фонду РФ. За його словами, збиток розраховується наприкінці лісопожежного періоду, тоді можливо оцінити якість лісу, ступінь пошкодження дерев.

«Але за попередніми роками, за існуючою методикою... вона оцінює тільки економічну вартість деревини, але не враховує екологічні збитки... Готується комплексна методика, яка буде оцінювати шкоду людині і екосистемі, і ми її чекаємо. Розрахунковий обсяг збитку за рік зазвичай становить від 1,5-2 млрд руб. Думаю, що в цьому році він не буде меншим», – сказав Маслодудов.

Державний лісовий фонд Красноярського краю становить 158 млн гектарів.

За інформацією красноярського лісопожежного центру, в середу в Красноярському краї діє 110 лісових пожеж на загальній площі понад 859 тисяч га, в тому числі в зоні контролю 80 на площі понад 844 тисяч га. Зона контролю – це віддалені й важкодоступні райони, в яких пожежі не гасять, оскільки вважається, ще витрата ресурсів на їх гасіння буде вищою, ніж власне економічні збитки від пожежі.

Як заявив Маслодудов на зустрічі з журналістами, рішення про те, щоб не гасити лісові пожежі, будуть прийматися й надалі, незважаючи на розголос у ЗМІ.

«Це природно-стихійний явище, але ми будемо збільшувати частку пожеж, які потрібно гасити, щоб забезпечити комфортне проживання людей», – сказав він у середу на зустрічі з журналістами.

Він припустив, що федеральна влада втрутилися в ситуацію з лісовими пожежами з двох причин. «Така реакція федерального керівництва могла бути зумовлена затяжним періодом горіння і занепокоєнням населення. Але ситуація знаходиться під контролем. Цей рік став більш напруженим, так як вплинула зміна вітрів, з якою прийшло задимлення», – сказав Маслодудов.

На території Красноярського краю більше місяця горять ліси, дим перекинувся на сусідні регіони. У 2019 році площа лісових пожеж зросла на 12% в порівнянні з 2018 роком.

Російське відділення GreenPeace повідомляє, що в Сибіру горить до 4,5 млн гектарів лісів. За даними російської повітряної служби охорони лісів, пожежі охоплюють близько 2,5 млн га.

GreenPeace, повідомляючи про 4,5 млн гектарів палаючих лісів, посилається на супутникові дані Федерального агентства державних лісів Росії. За даними природоохоронної організації, пожежі гасять лише на площі близько 140 тисяч га, що становить 3-6% усієї палаючої території.

Як повідомлялося, в російському МНС з'ясували основну причину пожеж у Сибіру, зазначивши, що тут замішаний людський фактор.

Раніше Трамп запропонував Путіну допомогу із гасінням пожежі в Сибіру.

Нагадаємо, екологи попереджають, що лісові пожежі в Сибіру вплинуть на клімат по всій планеті.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло