В США подали до суду на Apple через прослуховування користувачів за допомогою Siri

В США подали до суду на Apple через прослуховування користувачів за допомогою Siri

Підрядники чули приватні розмови користувачів через випадкове вмикання пристрою

В США подали до суду на Apple через прослуховування користувачів за допомогою Siri
фото DR

На американську корпорацію Apple громадянин США подав позов до суду з вимогою припинити порушення права на недоторканність особистого життя. Про це повідомило агентство Bloomberg.

Позивач вимагає від Apple компенсації і знищення записів, зроблених під час спілкування користувачів з голосовим відповідачем Siri.

Причиною став витік інформації про те, що підрядники, які тестували роботу Siri, через випадкове спрацьовування відповідача чули особисті розмови користувачів.

Зазнається, що позивач сам є опікуном неповнолітньої дитини, яка користується iPhone.

У позові наголошується, що Siri може записувати розмови користувачів без їх відома, чим порушується угода Apple з користувачем. Зокрема, в угоді Apple йдеться про право компанії записувати команди після слів «привіт, Siri», однак насправді помічник можна активувати звуком блискавки або підняттям руки.

Наприкінці липня один з підрядників Apple розповів The Guardian, що в записах спілкування користувачів із Siri, які компанія аналізує для вдосконалення голосового помічника, часто міститься конфіденційна інформація. За його словами, інколи в цих записах звучали адреси клієнтів, їх контакти, медичні призначення, і навіть інформація про торгівлю наркотиками. Такі записи переважно були зроблені через випадкову активації Siri, зазначило джерело.

Після публікації Apple оголосила, що перегляне глобальну програму аналізу розмов, записаних при спілкуванні з Siri. Зокрема, в новому оновленні користувачі зможуть вибрати, чи відправляти на перевірку свої записи. Цікаво, що голосові помічники Google і Amazon давали можливість вибору з самого початку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті