НАБУ затримало одного з підозрюваних у справі «Роттердам+»

НАБУ затримало одного з підозрюваних у справі «Роттердам+»

ДТЕК вважає, що обґрунтованих причин для таких слідчих дій немає, а підозри слідства є безпідставними

НАБУ затримало одного з підозрюваних у справі «Роттердам+»

Одного з членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у справі щодо формули «Роттердам+» вже затримано.

Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький на спільному брифінгу керівництва Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і САП щодо діяльності антикорупційних органів у першому півріччі 2019 року.  

«Одного підозрюваного було вчора затримано. Зараз, я думаю, в ці хвилини, здається, триває судове засідання в Солом’янському суді про обрання запобіжного заходу. Це член НКРЕКП. Ми просимо тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в 50 млн гривень, як це вимагає КПК», – розповів Холодницький.

Інші фігуранти справи не затримані через те, що перебувають за кордоном. 

«Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес. Тобто їм оголошено, залишено підозри, їх викликано до детективів на вівторок та середу, там різні дати. У випадку їхньої неявки, тоді вже будуть вживатись заходи для їхнього розшуку», – додав керівник САП. 

Директор НАБУ Артем Ситник закликав підозрюваних до співпраці в межах кримінально-процесуального кодексу.

«Нагадую всім, що оголошення підозри – це не оголошення вироку. Це є перша стадія кримінального процесу. Ми з нетерпінням оцікуємо, власне, позицію сторони захисту. Прокурори вживають всі заходи, щоб перевірити версію сторони захисту та прийняти рішення», – наголосив Холодницький.

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП «Оператор ринку» (який на момент запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

В той же час, ДТЕК вважає, що обґрунтованих причин для таких слідчих дій немає, а підозри слідства є безпідставними.

«ДТЕК працює в рамках законодавчого поля України і дотримується міжнародних стандартів комплаенс-етики. Компанія – найбільший інвестор, платник податків і працедавець в Україні. У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування – 26 млрд грн. Тільки в вугільну промисловість за весь період існування компанія інвестувала $3,5 млрд, що дозволило збільшити видобуток вугілля більш ніж в два рази, забезпечити енергогенеруючий сектор українським вугіллям і уникнути відключень електроенергії», – говориться у повідомленні.

За даними ДТЕК, співробітники надали НАБУ необхідні документи і відповіли на питання та готові допомогти детективам розібратися в складних процесах, результати експертиз міжнародних компаній і встановити відповідність дій українських енергетиків сучасним світовим практикам.

«Компанія вживатиме всіх законних заходів, щоб захистити честь і гідність співробітників ДТЕК. У компанії також наголошують на необхідності всебічного та об'єктивного розслідування, яке, нарешті, зупинить спекуляції в питанні методики ціноутворення на енергетичне вугілля», – повідомили у ДТЕК.

Нагадаємо: НАБУ 8 серпня повідомило про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті