Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам у справі «Роттердам+»

Детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам у справі «Роттердам+»

Зловживання даних осіб завдали понад 18,8 млрд грн збитків

Детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам у справі 	«Роттердам+»
Фото: Facebook/НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) 8 серпня 2019 року повідомили про підозру шести особам у справі «Роттердам+», зловживання яких завдали понад 18,8 млрд грн збитків. Про це повідомляє Cпеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) на своїй сторінці у Facebook.

Серед цих осіб колишні голова та член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). 

В рамках розслідування кримінального провадження встановлено, що колишні голова та член Національної комісії, діючи за попередньою змовою групою осіб разом з іншими службовими особами комісії та за пособництва службових осіб підприємств приватного сектору економіки, використовуючи своє службове становище з метою одержання неправомірної вигоди генеруючими компаніями теплових електростанцій (ГК ТЕС), розробили та прийняли необґрунтований регуляторний акт, реалізація якого завдала споживачам понад 18,8 млрд грн збитків.

Детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам у справі 	«Роттердам+»

«Так, у березні 2016 року службовці прийняли постанову № 289 НКРЕКП «Про затвердження порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», в якій нормативно закріпили заздалегідь необґрунтовану методику з визначення вартості енергетичного вугілля – так звана «формула Роттердам+», створивши умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії в оптовому ринку електричної енергії», – йдеться у повідомленні.

Наразі у вказаному провадженні повідомлено про підозру 6 особам в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто у зловживанні службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з метою одержання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб використанні службовою особою влади та службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

Безпосередньо підозра вручена двом особам – начальнику управління енергоринку НКРЕКП та чинному директору ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП.

Чотирьом підозрюваним, які наразі перебувають за межами України, повідомлено про підозру в порядку, визначеному КПК України, та викликано до детектива для проведення слідчих та процесуальних дій.

Детективи, за погодженням з прокурорами САП, клопотатимуть про застосування стосовно підозрюваних запобіжних заходів з урахуванням обставин кримінального правопорушення, розміру завданих збитків, ролі та особистого майнового стану кожного підозрюваного.

Досудове слідство у провадженні триває, перевіряються інші обставини вчинення кримінальних правопорушень, встановлюється причетність до їх скоєння інших осіб, а також вживаються заходи для забезпечення відшкодування завданої шкоди.

Нагадаємо: наприкінці червня представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус повідомив, що Формула «Роттердам +» де-факто вже не застосовується для визначення ціни вугілля в собівартості елетроенергії теплових електростанцій (ТЕС).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті