Спрощення процедури в’їзду до Криму з материкової України стосуватиметься іноземців – Чубаров

Спрощення процедури в’їзду до Криму з материкової України стосуватиметься іноземців – Чубаров

Йдеться про кримських татар, та іноземців української чи будь-якої іншої національності

Спрощення процедури в’їзду до Криму з материкової України стосуватиметься іноземців – Чубаров
Рефат Чубаров
Фото: УНІАН

Ініціатива президента Володимира Зеленського щодо спрощення процедури перетину адміністративної межі материкової України з Кримом, що була висловлена під час його візиту до Туреччини, стосується іноземців будь-якої національності, як і іноземців, кримських татар за національністю, які планують заїхати до Криму з території материкової України. Про це в коментарі кореспонденту Mind повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Верховної Ради України VIII  скликання Рефат Чубаров.

«Я слухав весь виступ президента Зеленського, який відбувся при церемонії відкриття центрального офісу Асоціації кримськотатарських громад Туреччини і саме в цьому виступі він торкнувся цієї теми. І, на жаль, журналісти абсолютно спотворили суть ним сказаного. Він, звертаючись до кримськотатарської діаспори, сказав, що Україна спростить процедуру в’їзду до Криму для вас, щоб ви могли відвідувати своїх родичів  і близьких в Криму. Мова йшла про спрощення процедури для іноземців, які можуть і сьогодні відвідувати Крим за спеціальною процедурою, яка передбачає дозвіл міграційних служб України задля того, щоб з материкової України іноземцю перетнути адміністративний кордон і перебувати в Криму. Отже, мова йшла про спрощення процедури для іноземців», – наголосив Чубаров.

Він при тому уточнив, що йшлося про іноземців, як кримських татар, так і іноземців української чи будь-якої іншої національності, які перетинатимуть адміністративну межу материкової України з Кримом.

За словами Чубарова, діюча процедура перетину цієї адмінмежі є дійсно тривалою, адже для її проходження треба витратити «в кращому випадку 3-4 дні».

В той же час Чубаров уточнив, що всі інші іноземці, які відвідують Крим не з території материкової України, через не передбачені українським законодавством пункти, порушують законодавство України.

Нагадаємо, раніше Mind повідомляв, що президент Зеленський планує спростити отримання дозволів на поїздки до Криму і пропонує українцям, що емігрували з Криму, повертатися в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті