«Нафтогаз» оскаржує постанову Кабміну про зниження цін на газ

«Нафтогаз» оскаржує постанову Кабміну про зниження цін на газ

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом

«Нафтогаз» оскаржує постанову Кабміну про зниження цін на газ
Фото Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» оскаржує постанову Кабінету Міністрів якою було змінено розрахунки ціни газу для населення. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Позивач просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Уряду від 5 червня 2019 року №485 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. №293».

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Нагадаймо:  «Нафтогаз» знизить ціну на газ для населення на 5,1% у серпні.

Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів  № 293 від 3 квітня 2019 року «Деякі питання діяльності акціонерного товариства» НАК «Нафтогаз України» (в редакції постанови Кабміну  № 485 від 5 червня 2019 року, яка застосовується з 1 червня 2019 року).

Постанова передбачає, що «Нафтогаз» для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – за нею і була визначена вартість газу на серпень.

.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті