Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Прокуратура АРК провела обшуки на судні, що постачало пальне російському флоту в Криму

Прокуратура АРК провела обшуки на судні, що постачало пальне російському флоту в Криму

Обшук здійснили на підставі ухвали Херсонського міського суду

Прокуратура АРК провела обшуки на судні, що постачало пальне російському флоту в Криму
Фото: УНІАН

В Херсоні на судні «Марія», яке постачало пальне для Чорноморського флоту Росії в окупованому Криму в червні 2015 року, провели обшук. Про це повідомила прокуратура Автономної Республіки Крим з посиланням на рішення Херсонського міського суду. 

Судно «Марія» підозрюють у перевезенні контрабанди нафтопродуктів. Згідно з повідомленням, обшук здійснено в межах кримінального провадження за фактом порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію. 

«У червні 2015 року це ж судно, але під назвою «Вілга», постачало пальне для підрозділів Чорноморського флоту Росії в місті Севастополі», – сказано в повідомленні.

Додамо, що в реєстрах міжнародного судноплавства є інформація про танкер із колишньою назвою «Вілга», який нині називається «Марія» і нещодавно був перереєстрований під прапором України (IMO: 9109811; MMSI: 272791000). За даними сайту MarineTraffic, він на даний час перебуває на причалі нафтогавані Херсона.

Нагадаємо: після незаконної окупації Росією українського Криму 2014 року уряд України оголосив усі кримські порти закритими, вхід у них будь-якого судна є порушенням не тільки законодавства України, а й міжнародних норм судноплавства. Нещодавно в африканській державі Того через це покарали штрафом і виключенням із суднового реєстру судно Aliança, яке під прапором цієї країни заходило в порти Криму.

Крім цього, 25 липня в Україні, в порту Ізмаїл, затримали, а 30 липня за рішенням суду арештували російський танкер Nika Spirit – він, під попередньою назвою Neyma, був використаний Росією для блокування Керченської протоки і трьох українських військових кораблів під час їхнього незаконного силового захоплення, разом із 24 українськими моряками, в міжнародних водах 25 листопада 2018 року; нинішній екіпаж танкера, не причетний до тих подій, відразу відпустили.

Читайте також матеріал Mind – Хто є головними контрабандистами України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті