Порошенко не довіряє ДБР і не вважає його неупередженим та незаангажованим

Порошенко не довіряє ДБР і не вважає його неупередженим та незаангажованим

Каже, що готовий пройти детектор брехні в прямому ефірі та закликає не тероризувати журналістів

Порошенко не довіряє ДБР і не вважає його неупередженим та незаангажованим
Петро Порошенко
Фото: Facebook/Петро Порошенко

П’ятий президент Петро Порошенко не довіряє Державному бюро розслідувань (ДБР) і вважає, що завдяки цьому органу здійснюється спроба реваншу проросійських сил. Про це він заявив на брифінгу після дачі показань в ДБР, передає кореспондент Mind.

«Я не довіряю Державному бюро розслідувань, не довіряю їх керівництву. Я не вірю в об’єктивність і неупередженість слідства», – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що повідомив ДБР про готовність відповісти  на питання слідства на детекторі брехні в прямому ефірі на каналі «Прямий», але «коли я це запропонував, у них великого ентузіазму з цього приводу не було».

Він зазначив, що перелік справ, які порушено ДБР  за заявами прибічників екс-президента Віктора Януковича, прямо вказують на зацікавленність проросійських сил в їх активізації.

За його словами, йдеться про справу щодо захоплення українських моряків, в якій зараз вивчаються підстави для направлення  українських ВМС щоб замінити кораблі в Азовському морі вздовж маріупольського узбережжя, які забезпечують його захист з моря. 

Порошенко нагадав, що коли прокуратура закрила цю справу «було здійснено тиск на прокуратуру для того, щоб справу було порушено знову, щоб направити  на експертизу».

При тому, за словами Порошенка, «матеріали цієї справи були передані, незважаючи на таємницю слідства, пану Портнову і Російській Федерації, паном Небендзею (постійним представником РФ при ООН Василем Небендзею – Mind) були використані під час проведення засідання Ради безпеки ООН в Нью-Йорку для атаки на позицію України.

Також, за словами Порошенка, те, що ДБР вивчає його наказ про контрнаступ в черні 2014 року,  внаслідок чого було звільнено 2\3 окупованого Донбасу, «є яскравим підтвердженням того реваншу, який як ракова пухлина намагається розповсюдитися в Україні».

Відповідаючи на закид журналістів, що мовляв ДБР було створене за часів саме його президентства, Порошенко зазначив: «та комісія, яка призначила керівництво (Державного бюро розслідувань на етапі формування цього органу – Mind)… вона не впоралася з тою відповідальністю, яка лягала на їх плечі і, нажаль, я не можу стверджувати, що Державне бюро розслідувань не є неупередженим, політично незаангажованим, незалежним органом розслідування. … Нажаль, слабка позиція керівництва (ДБР – Mind)  не дає можливості стверджувати про неупередженість. Я сьогодні вимушений це констатувати»,-  сказав Порошенко.

Порошенко, за його власними словами, не може пояснити, «яким чином інформацію про зміст кримінального розслідування (Андрій – Mind) Портнов знає раніше ніж я, яким чином будь-які слідчі дії ведуться по вказівці Портнова, яким чином Портнов і його друзі в діючій владі окупували ДБР».

Він зазначив, що події, які сьогодні розгортаються навколо каналу «Прямий» «дають всі підстави стверджувати, що ми маємо справу зі спробою рейдерського захоплення каналу.

«Ініціатором цього є пан Портнов, затупник голови адміністрації президента Януковича, учасник підготовки законів 16 січня... На сьогоднішній день за його заявою, абсолютними припущеннями, які не мають нічого спільного з правдою. Більше трьох місяців ДБР робить спробу тероризувати журналістів», – відмітив Порошенко.

Раніше Mind повідомляв, що на думку директора ДБР Романа Труби, справи проти Порошенка за заявами Портнова мають правову перспективу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло