Обсяг перекачування нафти на НПЗ у липні зріс до 200 800 тонн
Загальний обсяг транспортування нафти системою магістральних нафтопроводів становить 1,2 млн тонн

Обсяг перекачування нафти у липні 2019 року для споживачів України (НПЗ) зріс у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,2% – до 200 800 тонн. Про це повідомляє «Укртранснафта» на своїй сторінці у Facebook.
Зокрема, у липні 2019 року Укртранснафта транспортувала на НПЗ 27 400 тонн американської нафти сорту Bakken. Транзит до країн Східної Європи, порівняно з липнем 2018 року, знизився на 16,9% – до 1,04 млн тонн. Проте, у порівнянні з червнем цього року – зріс на 16,1%.
Загальний обсяг транспортування нафти системою магістральних нафтопроводів у липні 2019 року становить 1,2 млн тонн, що на 13,7% менше, ніж у липні 2018 року.
Загальний обсяг транспортованої нафти для потреб українських та європейських споживачів за результатами січня-липня 2019 року становить 7,9 млн тонн нафти (на 10% менше порівняно з таким періодом у 2018 році), з яких обсяг транспортування нафти для НПЗ України складає 1,29 млн тонн (на 7,7% більше, ніж у січні-липні 2018 року), а транзит – 6,6 млн тонн (зниження на 12,8% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року).
У липні «Укртранснафта» забезпечила безперебійний транзит нафти впродовж усього місяця та виконала місячний план з транспортування нафти.

«На разі АТ «Укртранснафта» отримало від ПАТ «Транснефть» частину компенсації у розмірі понад 2,9 млн євро за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук до української ділянки нафтопроводу «Дружба». Це, зокрема, вже дозволило покрити недоотриманий дохід компанії, спричинений тимчасовою зупинкою транзиту у квітні-травні», – йдеться у повідомленні.
Раніше повідомлялося, що наприкінці липня АТ «Укртранснафта» отримало від ПАТ «Транснєфть» частину компенсації у розмірі понад 2,3 млн євро.
Нагадаємо: 25 квітня 2019 року «Укртранснафта» вимушено призупинила роботу української ділянки нафтопроводу «Дружба» через відмову прийому російської сировини із підвищеним вмістом хлорорганіки на приймально-здавальній дільниці «Будковце» (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти «Фенешлітке» (Угорщина).
Концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Чиста нафта почала надходити 2 травня.
Росія свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.
Керівництво «Транснєфті» знало про забруднення ще до того, як сировина потрапила в «Дружбу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].