Україна припинила транзит російської нафти через Білорусь

Україна припинила транзит російської нафти через Білорусь

Укртранснафта вимушено призупинила роботу нафтопроводу через низьку якість нафти

Україна припинила транзит російської нафти через Білорусь
фото www.facebook.com/ukrtransnafta

25 квітня 2019 року о 21.43 год АТ «Укртранснафта» вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом «Мозир-Броди» (МН «Дружба»). Про цк йдеться у повідомленні у Facebook компанії.

Таке рішення компанія прийняла, зокрема,  прийняла керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти територією України. 

«Відповідно до умов цього договору, Укртранснафта має право зупинити прийом російської нафти, якщо сировина не відповідає якісним показникам. Усі матеріальні збитки покладаються на сторону, яка не дотрималася виконання своїх обов`язків», – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, оператор нафтотранспортної системи Укртранснафта змушений вдатися до таких дій у зв’язку із відмовою прийому неякісної російської нафти на приймально-здавальній дільниці «Будковце» (Словаччина) та через відсутність вільних резервуарів на приймально-здавальній дільниці нафти «Фенешлітке» (Угорщина).

Нагадаємо: днями на різке погіршення якості російської нафти поскаржився «Білнафтохім». Прес-секретар концерну Марина Костюченко зазначила, що вміст хлорорганічних сполук у нафті Urals перевищує «в десятки разів граничні значення за стандартом». У зв’язку з цим  «Білнафтохім» тимчасово обмежив експортні поставки нафтопродуктів із Росії.

23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Експорт зупинено через постачання неякісної нафти з Росії.

Як повідомлялося, Польща також зупинила транзит забрудненої російської нафти нафтопроводом «Дружба».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію