Захворіло у світі
18,875,773
Померло у світі
708,941
Вилікувалось у світі
11,397,753
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
ExxonMobil іде з Північного моря і переорієнтовується на сланцевий видобуток в США

ExxonMobil іде з Північного моря і переорієнтовується на сланцевий видобуток в США

Раніше компанія продала свої активи в Норвегії

ExxonMobil іде з Північного моря і переорієнтовується на сланцевий видобуток в США
фото Shutterstock

Американська Exxon Mobil, найбільша в світі публічна енергетична компанія, розглядає можливість виходу з британських територіальних вод в Північному морі після більш ніж 50 років роботи в цьому нафтогазовому басейні, передає Reuters.

Зазначається, що компанія робить все більший акцент на сланцевий видобуток в США і нові проекти.

В останні тижні Exxon провів переговори з рядом компаній, що працюють у Північному морі, щоб оцінити зацікавленість в своїх активах, вартість яких може доходити до $2 млрд, сказали три джерела, знайомі з цим питанням.

Раніше Exxon виставила на продаж активи на шельфі Норвегії, і вихід з британської частини Північного моря буде означати, що Exxon серйозно скорочує присутність в Європі.

Американські конкуренти Exxon – Chevron і ConocoPhillips – вже зробили аналогічні кроки і раніше в цьому році продали більшу частину своїх активів в Північному морі.

Exxon видобуває близько 80.000 барелів нафти і 441 млн кубометрів газу на добу в британському Північному морі, вказано на сайті компанії.

Потенційними покупцями можуть стати компанії, присутні в Північному морі, такі як Chrysaor або Neptune, які в останні роки купували портфелі у компаній-довгожителів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті