Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Між Естонією та Фінляндією можуть побудувати найдовший у світі підземний туннель

Між Естонією та Фінляндією можуть побудувати найдовший у світі підземний туннель

Естонія гальмує процес розробки проекту, вимагаючи конкретних гарантій на будівництво

Між Естонією та Фінляндією можуть побудувати найдовший у світі підземний туннель
https://finestbayarea.online

Проект будівництва найдовшого у світі тунелю між Таллінном і Гельсінкі, на який планується витратити 15 млрд євро, зіткнувся з першими труднощами, повідомляє Forbes. Уряд Естонії схвалить проект тільки в тому випадку, якщо отримає детальні гарантії його завершення.

«Нам потрібно чітке розуміння того, звідки і в якій кількості приходять гроші, – зазначає міністр економіки Естонії Тааві Аас. – Де гарантії того, що проект буде завершений? Автори проекту не змогли пояснити, як вираховують число людей, які зможуть користуватися тунелем».

У листі, направленому Finest Bay Area, міністр держуправління Яак Ааб написав, що запропоновані терміни завершення робіт нереалістичні. Автори проекту вказували, що побудують тунель до 2024 року, але проведене європейською владою в минулому році дослідження показало, що на будівництво потрібно 15 років.

Якщо автори проекту нададуть потрібну інформацію, Естонія підпише з Фінляндією в наступному місяці меморандум про взаєморозуміння.

Ідея проекту полягає в тому, щоб з'єднати дві країни 103-кілометровим тунелем, по якому їздитимуть надшвидкісні поїзди. Доїхати з однієї столиці в іншу можна буде за 20 хвилин. Зараз же для цього необхідно переправлятися по затоці на поромі, що займає 1,5-2 години. Цей шлях регулярно долають десятки тисяч естонців, які працюють в районі Гельсінкі, і фінські туристи, які прямують у Таллінн. Естонія і Фінляндія роками обговорювали способи спростити транспортне сполучення.

Проект тунелю розробила фінська компанія Finest Bay Area, якою володіє Пітер Вестербака – колишній топ-менеджер Rovio Mobile, яка створила мобільну гру Angry Birds. Крім тунелю, проект передбачає створення в Фінській затоці штучного острова, де зупинятимуться поїзди. На острові передбачається побудувати нерухомість для постійного проживання близько 50 000 чоловік. Китайський фонд Touchstone Capital Partners погодився вкласти в проект 15 млрд євро і повністю покрити його вартість. Forbes також відзначав інтерес до проекту інвесторів з Росії та Північної Америки.

Новий тунель може стати найдовшим залізничним тунелем у світі. Зараз це звання носить Готардский залізничний тунель, який відкрився в Швейцарії в 2016 році. Його протяжність становить 57 км, а на його будівництво пішло майже 20 років і понад $12 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті