Трамп повідомив, що Китай стягує війська до кордону з Гонконгом

Трамп повідомив, що Китай стягує війська до кордону з Гонконгом

За офіційною версією, війська готуються до проведення навчань

Трамп повідомив, що Китай стягує війська до кордону з Гонконгом
Global Times

Президент США Дональд Трамп повідомив з посиланням на дані американської розвідки, що китайська влада стягує військову техніку до кордону з Гонконгом.

«Наша розвідка доповіла, що китайський уряд переміщує війська до кордону з Гонконгом. Всі повинні бути спокійні і в безпеці!» – написав він у Twitter.

Раніше повідомлялося, що офіційно Сили Народної озброєної поліції КНР – внутрішніх військ, що знаходяться в підпорядкуванні у Міноборони – братимуть участь у великих навчаннях. Про це повідомило підконтрольне Компартії Китаю видання Global TImes.

Повідомлення Трампа з'явилося після того, як китайські державні ЗМІ розмістили відео з Народною озброєною міліцією КНР, що спеціалізується на боротьбі з заворушеннями, в провінції Шеньчжень, яка межує з Гонконгом.

Антиурядові протести тривають в Гонконзі вже десятий тиждень. Демонстранти виступають проти внесення поправок в закон про екстрадицію в Гонконзі. Так, 9 червня понад 1 млн осіб вийшло на вулиці з вимогою скасувати поправку.

У разі прийняття поправки Гонконг зможе видавати підозрюваних безпосередньо Китаю. Багато протестувальників переконані, що новий законопроект означає кінець автономності Гонконгу. На тлі протестів глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила про припинення розгляду законопроекту, але протести переросли в загальні протести проти зростаючого впливу Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті