Захворіло у світі
6,511,713
Померло у світі
386,073
Вилікувалось у світі
2,807,420
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Влада Китаю не дозволила двом кораблям ВМС США зайти в порт Гонконгу

Влада Китаю не дозволила двом кораблям ВМС США зайти в порт Гонконгу

Політична ситуація навколо автономного округу загострюється

Влада Китаю не дозволила двом кораблям ВМС США зайти в порт Гонконгу
Public.Navy.mil

Китай відхилив запит на відвідування Гонконгу двома кораблями ВМС США в найближчі тижні, у звʼязку з посиленням політичної кризи в колишній британській колонії. Про це пише Reuters з посиланням на заяву американських посадовців.

Джерела на умовах анонімності заявили, що десантний корабель-док Green Bay надіслав запит на відвідування Гонконгу наприкінці серпня, а ракетний крейсер Lake Erie попросив відвідати порт у вересні.

Китайська влада не пояснила причину відмови. Однак це не вперше, коли американським кораблям відмовлено в доступі в порт Гонконгу.

Останній раз Китай відмовив десантному кораблю «Wasp» у вересні 2018 року. Проте у квітні цього року десантний командний корабель Blue Ridge безперешкодно здійснив візит до Гонконгу.

Як зазначає видання, нова заборона викликана масовими протестами на вулицях Гонконга проти зростаючого впливу Пекіна, які тривають вже 2 місяці.

Як повідомлялося, протестувальники окупували міжнародний аеропорт Гонконга і паралізували його роботу, всі рейси на виліт скасовано. Напередодні після сутичок протестувальників і поліції влада автономного округу дала дозвіл поліції «зачистити» аеропорт від протестувальників.

Між тим президент США Трамп з посиланням на американську розвідку повідомив, що влада Китаю стягує війська до кордону з Гонконгом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті