Захворіло у світі
1,504,971
Померло у світі
87,984
Вилікувалось у світі
318,068
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Гройсман: ціна електроенергії для населення залишається стабільною

Гройсман: ціна електроенергії для населення залишається стабільною

Але почала зростати для бізнесу

Гройсман: ціна електроенергії для населення залишається стабільною
прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Фото: УНІАН

Із запровадженням переходу на новий енергоринок, ціна електроенергії для населення залишається стабільною, але почала зростати для бізнесу. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.

«Питання, якого я хотів би торкнутися, це питання енергоринку. Ми мали липень місяць роботи ринку. З початку у нас ціна електроенергії для бізнесу була в межах тих коридорів, які були визначені НКРЕКП, а от останнім часом я розумію, що вона почала зростати, хоча для населення все те, що ми обіцяли виконано і там ні на одну копійку нічого не збільшилось», – зазначив Гройсман.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що тариф теплових електростанцій «не збільшився а зменшився від 7% до 15% по різних  генераціях». При тому «суттєве зростання тарифу відбулось в державних структурах. Це в структурах НАЕК «Енергоатом», що склало більше 30%  і в «Укргідроенерго», що склало більше 35%».

Із запровадження ринку електроенергії всі суб’єкти ринку зорієнтувалися в ринкових умовах. За словами міністра, у найдорожчому внутрішньодобовому ринку працює тільки 1% всіх суб'єктів. Більшість же суб’єктів ринку, а це 63% від усіх, працюють на ринку взаємних договорів і більше 36% на ринку працюють на добу наперед, «що спростувало ту ідею, що ціна різко зросте».

«Більше того, ми говорили, повторювали, а нам робили зауваження, що не відбудеться підвищення цін для населення. Якщо ви переглянете ринок двосторонніх договорів, то  побачите що для населення практично 54%  пішло атомної електроенергії для того, щоб ціна не підвищилась, крім того 11% з виробленої атомної енергетики пішли на втрати, які є в системі і ще додатково порядка 2% ми компенсували за рахунок «Укргідроенерго», – сказав міністр.

Він також повідомив, що «найбільша профанація, про яку говорили, це різка зміна колишнього так званого ОРЦ (оптова ринкова ціна – Mind). На сьогоднішній день можна сказати, що ОРЦ, в якій ми входили на перше півріччя складала 1 грн 62 коп, а зараз, протягом місяця, яки ми пропрацювали, в ринкових умовах РДН (ринок на добу наперед) склав 1 грн 64 коп, тобто збільшився на 2 копійки».

Також він спростував інформацію про те, що начебто ціна на електроенергію в Україні на 20% вища, ніж в країнах Європи: «Хочу спростувати інформацію, яка озвучувалась з відповідних державних інституцій, і вона до цих під озвучується, про те, що ціна на ринку на добу наперед, чи ціна на електроенергію в Україні на 20% більше ніж в європейських країнах… повинен сказати, що ціни не тільки не збільшились, а вони суттєво зменшились».      

Раніше Mind повідомляв, що з 1 липня в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Це передбачено у відповідному законі «Про ринок електричної енергії», який було ухвалено у 2017 році. За приблизними підрахунками,  експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію