Гройсман: ціна електроенергії для населення залишається стабільною
Але почала зростати для бізнесу

Із запровадженням переходу на новий енергоринок, ціна електроенергії для населення залишається стабільною, але почала зростати для бізнесу. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.
«Питання, якого я хотів би торкнутися, це питання енергоринку. Ми мали липень місяць роботи ринку. З початку у нас ціна електроенергії для бізнесу була в межах тих коридорів, які були визначені НКРЕКП, а от останнім часом я розумію, що вона почала зростати, хоча для населення все те, що ми обіцяли виконано і там ні на одну копійку нічого не збільшилось», – зазначив Гройсман.
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що тариф теплових електростанцій «не збільшився а зменшився від 7% до 15% по різних генераціях». При тому «суттєве зростання тарифу відбулось в державних структурах. Це в структурах НАЕК «Енергоатом», що склало більше 30% і в «Укргідроенерго», що склало більше 35%».
Із запровадження ринку електроенергії всі суб’єкти ринку зорієнтувалися в ринкових умовах. За словами міністра, у найдорожчому внутрішньодобовому ринку працює тільки 1% всіх суб'єктів. Більшість же суб’єктів ринку, а це 63% від усіх, працюють на ринку взаємних договорів і більше 36% на ринку працюють на добу наперед, «що спростувало ту ідею, що ціна різко зросте».
«Більше того, ми говорили, повторювали, а нам робили зауваження, що не відбудеться підвищення цін для населення. Якщо ви переглянете ринок двосторонніх договорів, то побачите що для населення практично 54% пішло атомної електроенергії для того, щоб ціна не підвищилась, крім того 11% з виробленої атомної енергетики пішли на втрати, які є в системі і ще додатково порядка 2% ми компенсували за рахунок «Укргідроенерго», – сказав міністр.
Він також повідомив, що «найбільша профанація, про яку говорили, це різка зміна колишнього так званого ОРЦ (оптова ринкова ціна – Mind). На сьогоднішній день можна сказати, що ОРЦ, в якій ми входили на перше півріччя складала 1 грн 62 коп, а зараз, протягом місяця, яки ми пропрацювали, в ринкових умовах РДН (ринок на добу наперед) склав 1 грн 64 коп, тобто збільшився на 2 копійки».
Також він спростував інформацію про те, що начебто ціна на електроенергію в Україні на 20% вища, ніж в країнах Європи: «Хочу спростувати інформацію, яка озвучувалась з відповідних державних інституцій, і вона до цих під озвучується, про те, що ціна на ринку на добу наперед, чи ціна на електроенергію в Україні на 20% більше ніж в європейських країнах… повинен сказати, що ціни не тільки не збільшились, а вони суттєво зменшились».
Раніше Mind повідомляв, що з 1 липня в Україні офіційно стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Це передбачено у відповідному законі «Про ринок електричної енергії», який було ухвалено у 2017 році. За приблизними підрахунками, експорт електроенергії із запровадженням ринку зросте до 2030 року в 4 рази.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].