Через торгову війну вантажні авіаперевезення падають в усьому світі, крім Африки

Через торгову війну вантажні авіаперевезення падають в усьому світі, крім Африки

Найсильніше вантажообіг скоротився на Близькому Сході

Через торгову війну вантажні авіаперевезення падають в усьому світі, крім Африки
фото pixabay.com

Попит на вантажні авіаперевезення падає восьмий місяць поспіль, йдеться в звіті Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), на який посилається Авиатранспортное обозрение.

У червні 2019 року світовий вантажообіг скоротився на 4,8% порівняно з тим же періодом минулого року.

На думку асоціації, основною причиною падіння стала торгова війна між США і Китаєм, в результаті якої в червні міжнародні авіаперевезення вантажів між Азіатсько-Тихоокеанським регіоном і Північною Америкою знизилися на 5%. Наслідки економічного протистояння відчувають усі регіони, за винятком Африки.

«Ринки авіаперевезень скорочуються. Ніхто не виграє торгову війну», – зазначив глава IATA Александр де Жуньяк. В асоціації заявили, що ознаки помірного відновлення в деяких регіонах, швидше за все, були передчасними, оскільки червневий спад охопив усі ключові ринки.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон, в якому здійснюється 35% світового вантажообігу, втратив відразу 5,4%. Найсильніше вантажообіг скоротився на Близькому Сході – на 7%. Причиною такого падіння стала висока залежність регіону від перевезень з Азії і США. Вантажні авіаперевезення в Північній Америці скоротилися на 4,6%, в Латинській Америці – на 1%.

Європейський регіон втратив 3,6% вантажообігу. Згладжувати падіння на ринку вантажних авіаперевезень тут допомагають великі обсяги вантажів, йдеться у звіті.

Попит на вантажоперевезення продовжує рости тільки в Африці – вже четвертий місяць поспіль. У червні приріст склав 3,8%. Але частка цього регіону в світовому обсязі вантажних авіаперевезень становить всього 1,7%.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури України запрошує інвесторів спільно побудувати вантажний термінал в «Борисполі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті