У Росії хочуть заборонити експорт лісу в Китай

У Росії хочуть заборонити експорт лісу в Китай

Таким способом влада сподівається боротися з незаконними вирубками лісу

У Росії хочуть заборонити експорт лісу в Китай
фото varlamov.ru

Російський міністр природних ресурсів і екології Дмитро Кобилкін заявив, що розглядається варіант повної заборони на експорт лісу в Китай у зв’язку з проблемою незаконної вирубки лісів у Росії. Про це він сказав у інтерв’ю виданню «Ведомости».

«Вони (китайці. – Ред.) приїжджають, купують ліс, а нам розгрібати завали. Китай повинен чітко розуміти, що якщо вони не підключаться до вирішення цієї проблеми, то у нас не буде іншого варіанту, окрім як заборонити експорт лісу повністю», – зазначив міністр.

Він пропонує Китаю спільними зусиллями висаджувати новий ліс на місці вирубаного.

«Я пропоную Китаю спільно з нами, на нашій території, вздовж кордону побудувати селекційно-насінницькі комплекси і висаджувати лісосадильний матеріал. Щоб відновити для наших дітей і онуків те, що вирубали «чорні лісоруби», – сказав він.

У 2018 року активісти ОНФ виявили в 47 регіонах Росії факти продажу деревини організаціями без внесення даних про укладені угоди в єдину державну інформаційну систему «ЛесЕГАИС». Відповідно до Лісового кодексу, компанії, які продають або купують будь-які види деревини, зобов'язані вносити відомості про операції з деревиною в систему.

Нагадаємо: у російському МНС з'ясували основну причину пожеж у Сибіру – людський фактор, оскільки більшість осередків загорання знаходяться вздовж доріг. Зазначається, що часто за допомогою пожеж браконьєри хочуть приховати незаконні вирубки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію