«Нафтогаз»: здешевлення газу для Луганської ТЕС зменшить доходи бюджету у 2020 році

«Нафтогаз»: здешевлення газу для Луганської ТЕС зменшить доходи бюджету у 2020 році

Це рішення уряду дискримінує інші ТЕС України

«Нафтогаз»: здешевлення газу для Луганської ТЕС зменшить доходи бюджету у 2020 році
Фото: УНІАН

Змушуючи НАК «Нафтогаз України» постачати газ приватній структурі за штучно заниженою ціною, уряд позбавляє доходів державний бюджет 2020 року. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАК «Нафтогаз України».

«На своєму засіданні (14 серня 2019 року) Кабінет міністрів вирішив зобов’язати НАК «Нафтогаз України» постачати газ на Луганську ТЕС, яка входить до холдингу ДТЕК, за ціною 2895 грн за 1000 куб. м. Це майже на 40% дешевше за поточну ціну газу за ПСО. Ця постанова є спробою здійснити приховане субсидіювання приватної компанії з державного бюджету. В цьому році 90% прибутку «Нафтогазу» за 2018 рік згідно урядового розпорядження були перераховані до державного бюджету. Змушуючи «Нафтогаз» постачати газ приватній структурі за штучно заниженою ціною, уряд позбавляє доходів державний бюджет 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у повідомленні йдеться про ст. 11 закону України «Про ринок природного газу», згідно з яким «Нафтогаз» зобов’язаний вимагати від держави компенсації збитків, понесених внаслідок виконання спеціальних обов’язків, накладених КМУ.

Виконання урядового рішення лише у серпні спричинить збитки для «Нафтогазу» у розмірі понад 100 млн грн на місяць. При продовженні ситуації у зимовий період із зростанням ринкових цін та обсягів споживання сума збитків буде сягати 250-300 млн грн щомісячно.

При тому в «Нафтогазі» зазначили, що це рішення уряду «дискримінує інші, у тому числі державні, ТЕС України, які не мають подібних преференцій» і «створює небезпечний прецедент прямого втручання держави у відносини між суб’єктами господарювання та підриває ринкові засади функціонування енергетичного ринку України».

Також там нагадали, що у 2018 році Луганська ТЕС вже мала аналогічні проблеми, пов’язані з припиненням постачання вугілля, але тоді за рекомендацією уряду НКРЕКП встановила додатковий платіж на користь ТОВ «ДТЕК Східенерго» для покриття додаткових витрат Луганської ТЕС, пов’язаних з виробництвом електроенергії з використанням газу. При цьому Луганська ТЕС отримувала газ на тих саме умовах, які діяли для інших підприємств, що мають право купувати газ «Нафтогазу» на пільгових умовах (ПСО) за рішенням КМУ».

Раніше Mind повідомляв, що 14 серпня 2019 року Кабінет Мінстрів ухвалив рішення, яким зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати газ на «ДТЕК Східенерго» по ціні 2895 грн за 1000 куб. м тобто на 40% дешевше, ніж нинішня ціна газу для населення.

На думку представника президента в уряді Андрія Геруса, таке рішення уряду є безпрецедентним, адже «вперше за всю історію «Нафтогаз» зобов’язали продавати газ по спецціні приватній компанії, яка не виробляє тепло». 

В той же час під час обговорення цього питання прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що уряд не може дискримінувати і лишати мешканців Луганської області в заручниках ситуації, коли Россія припинила постачання вугілля з РФ, яке використовувалося на Луганській ТЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло