Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Герус: уряд зобов'язав «Нафтогаз» продавати газ «ДТЕК Східенерго» на 40% дешевше, ніж іншим

Герус: уряд зобов'язав «Нафтогаз» продавати газ «ДТЕК Східенерго» на 40% дешевше, ніж іншим

Гройсман просить подавати пропозиції для зміни рішення, якщо є альтернатива

Герус: уряд зобов'язав 	«Нафтогаз» продавати газ «ДТЕК Східенерго» на 40% дешевше, ніж іншим
Андрій Герус
Фото Facebook

Сьогодні Кабінет Мінстрів зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати газ на «ДТЕК Східенерго» по ціні 2895 грн за 1000 куб. м тобто на 40% дешевше, ніж нинішня ціна газу для населення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

«Сьогодні Кабмін зобов’язав нашу з вами, тобто державну, компанію НАК «Нафтогаз України» продавати газ на «ДТЕК Східенерго» по ціні 2895 грн за 1000 куб. м. Тобто тепер компанія, яка належить Р.Л. Ахметову, буде купувати газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, аніж зараз ціна газу для населення»,  – написав Герус.

Він також повідомив що раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській області Росії, інвестувавши у них значні кошти. Тобто прийнявши рішення працювати у РФ Ахметов взяв на себе усі можливості та ризики пов`язані із роботою у РФ.

«Останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів по формулі Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню (ну може ділилися із корумпованими партерами по Роттердаму, але ми типу цього не знаємо). Але як тільки Росія вирішила перекрити поставки вугілля, і довелося використовувати газ, то ДТЕК відразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний «Нафтогаз України». Приватизація прибутків, націоналізація збитків», – пише він.

Сьогодні 8 інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, продають свою електроенергію дорожче, аніж електроенергія коштує у Словаччині чи Білорусі. Компанія ДТЕК зараз продає своє вугілля по ціні майже $100/тонна, хоча вугілля у Роттердамі коштує $50/тонна. Більше ніхто у світі не може продавати вугілля по $100, тільки ДТЕК на «немонопольному» ринку України.

 Герус назвав таке рішення уряду безпрецедентним, адже «вперше за всю історію «Нафтогаз» зобов’язали продавати газ по спецціні приватній компанії (яка не виробляє тепло)».

В той же час, як повідомляє кореспондент Mind, під час обговорення цього питання на засіданні уряду прем’єр-міністр зазначив, що «Луганська ТЕЦ… праює для вироблення електричної енергії для Луганської області, працює вона на вугілля. Вугілля (на цю ТЕЦ – Mind)  логістично може постачатись тільки з РФ. РФ перекриває постачання цього вугілля з РФ…. ми не можемо постачати,  і що нам робити? Там є друге джерело енергії – це газ. Якщо газ дати по комерційний ціні для вироблення електричної енергії, для луганчан треба підняти  в декілька разів ціну на електроенергію. Що,  вони  – третій сорт? Тому як резервне джерело палива держава в надзвичайному режимі може вирішити це питання для того, щоб метрична енергія ля мешканців Луганської області не підвищилася в ціні. Там і так досить проблем… і хто володіє цим питанням мене взагалі не цікавить»

Також Гройсман додав, що уряд не може дискримінувати і лишати в заручниках цієї ситуації мешканці Луганської області. «Прибутки, надприбутки і все інше… Так є система оподаткування в державі. Кожна гривня, яка зароблена бізнесом, не важливо ким, має бути оподаткована згідно законодавства України. Більше прибутків, більше платять. Менше прибутки – менше платять», – зазначив Гройсман.

Варто додати, що на наступному засіданні Уряду, за словами Гройсмана, це питання буде обговорюватися знову і в разі необхідності в нього будуть внесені відповідні зміни.

Раніше Mind писав, що під час засідання уряду Міненерго та НКРЕКП було дано доручення  врегулювати зростання цін на електрику для промисловості. Роботодавці стверджують, що ціна на електрику для бізнесу зросла на 20-35%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті