Захворіло у світі
6,800,604
Померло у світі
396,591
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
«Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси на 15%

«Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси на 15%

НСЖУ вважає, що питання тарифів не повинні піднімати ні чинний міністр інфраструктури, ні керівник «Укрпошти»

«Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси на 15%
Фото: "Укрпошта"

«Укрпошта» знову піднімає тарифи на доставку преси на 15%. Про це йдеться у відповідному проекті наказу Міністерства інфраструктури.

«Наказом затверджуються тарифи на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою, крім видань, що доставляються на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження, на рівні, який у середньому на 15% вище за нинішній рівень тарифів на ці послуги, та застосовувати їх на передплату видань з доставкою з 1 січня 2020 року», – йдеться у пояснювальній записці.

В той же час, ситуацію прокометував голова Національної спілки журналістів (НСЖУ) Сергій Томіленко. Він повідомив, що консультації з видавцями та інформаційною галуззю гендиректор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський має провести завтра. Через 5 днів як Мінінфраструктури оприлюднило проект наказу про підвищення тарифів.

«Тобто з видавцями не ведеться діалог про покращення якості поштової доставки преси, не дискутуються гігантські масштаби падіння передплатних тиражів (реальна картина маскується дешевими фейковими газетами-листочками за 20 копійок), а просто нас ставлять перед фактом підвищення тарифів», – написав Томіленко. 

За його словами, з огляду на свідомі кроки, спрямовані проти національних та регіональних газет, НСЖУ вважає, що питання тарифів не повинні порушувати ні чинний Міністр інфраструктури, ні керівник «Укрпошти».

«А від нового Уряду чекаємо на втілення притомної програми сприяння розвитку українських ЗМІ (зокрема, преси) та реального захисту інформаційного простору», -йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: у листопаді 2017 року «Укрпошта» підняла тарифи на доставку газет. Підвищення тарифів планувалося провести в два етапи: з 1 липня 2018 року на 50% та з 1 січня 2019 року – на 50%. «Укрпошта» вийде на рентабельність до початку 2019 року. Пізніше було зазначено, що «Укрпошта» погодилася  не підвищувати тарифи на передплату друкованих видань читачам у Донецькій та Луганській областях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті