Ukraine Power Bridge перемогла у конкурсі на реалізацію проекту «Енергоміст «Україна - ЄС»
Міненерго визначило дату старту переговорів із переможцем – 2 вересня 2019 року

Ukraine Power Bridge Company Limited визначено переможцем конкурсу з відбору приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна- ЄС». Про це йдеться у відповідному наказі №340 від 9 серпня 2019 року Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
«Визначити переможцем конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» компанію «Юкрейн пауер брідж компані лімітед», – йдеться у наказі.
Запропонований консорціумом очікуваний термін виконання робіт за програмою розвитку міждержавних електромереж (ПРММ) і суміжної інфраструктури, яка дасть змогу видавати потужність енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн ЄС, становить 13 кварталів із моменту початку виконання робіт.
Запропонований попередній показник приросту виробництва е/е за результатами програм підвищення ефективності (ППЕ) АЕС і нарощування потужності (ПНП) становить 3,2 ТВт-год. Очікуваний термін виконання програм – 28 кварталів із моменту початку виконання зобов'язань.
Очікуваний обсяг інвестицій у ПРММ становить 47,7 млн євро, в ППЕ – 108,6 млн євро, ПНП – 87,2 млн євро.
Міненерго визначило дату старту переговорів із переможцем – 2 вересня 2019 року, а також уповноваженого на їх проведення, ним став директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков.
Нагадаємо: 9 липня відбулось засідання комісії з питаньпроведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодопроекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС».
Під час засідання розкрито конверти з конкурсною пропозицією. Єдиним претендентом щодо реалізації проекту стала компанія «Юкрейн пауер брідж компані лімітед».
Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС «Західноукраїнська» та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.
Детальніше про будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС читайте у матеріалі Mind «Нові блоки Хмельницької АЕС: як Україна забезпечить Європу дешевою електроенергією «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].