Захворіло у світі
862,234 особи
Померло у світі
42,404 особи
Вилікувалось у світі
178,836 осіб
Захворіло в Україні
669 осіб
Померло в Україні
17 осіб
Вилікувалось в Україні
10 осіб
Ukraine Power Bridge перемогла у конкурсі на реалізацію проекту «Енергоміст «Україна - ЄС»

Ukraine Power Bridge перемогла у конкурсі на реалізацію проекту «Енергоміст «Україна - ЄС»

Міненерго визначило дату старту переговорів із переможцем – 2 вересня 2019 року

Ukraine Power Bridge перемогла у конкурсі на реалізацію проекту «Енергоміст «Україна - ЄС»
Фото: pixabay.com

Ukraine Power Bridge Company Limited визначено переможцем конкурсу з відбору приватного партнера для реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна- ЄС». Про це йдеться у відповідному наказі №340 від 9 серпня 2019 року Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«Визначити переможцем конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» компанію «Юкрейн пауер брідж компані лімітед», – йдеться у наказі.

Запропонований консорціумом очікуваний термін виконання робіт за програмою розвитку міждержавних електромереж (ПРММ) і суміжної інфраструктури, яка дасть змогу видавати потужність енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн ЄС, становить 13 кварталів із моменту початку виконання робіт.

Запропонований попередній показник приросту виробництва е/е за результатами програм підвищення ефективності (ППЕ) АЕС і нарощування потужності (ПНП) становить 3,2 ТВт-год. Очікуваний термін виконання програм – 28 кварталів із моменту початку виконання зобов'язань.

Очікуваний обсяг інвестицій у ПРММ становить 47,7 млн євро, в ППЕ – 108,6 млн євро, ПНП – 87,2 млн євро.

Міненерго визначило дату старту переговорів із переможцем – 2 вересня 2019 року, а також уповноваженого на їх проведення, ним став директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков.

Нагадаємо: 9 липня відбулось засідання комісії з питаньпроведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодопроекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС».

Під час засідання розкрито конверти з конкурсною пропозицією. Єдиним претендентом щодо реалізації проекту стала компанія «Юкрейн пауер брідж компані лімітед».

Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС «Західноукраїнська» та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

Детальніше про будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС читайте у матеріалі Mind «Нові блоки Хмельницької АЕС: як Україна забезпечить Європу дешевою електроенергією «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію