У США представили оновлений космопорт для космічних туристів

У США представили оновлений космопорт для космічних туристів

Наразі в якості космічних туристів зареєстровано понад 600 осіб

У США представили оновлений космопорт для космічних туристів
фото twitter.com/virgingalactic

Компанія Virgin Galactic презентувала оновлений приватний космопорт «Америка» – космодром і центр управління суборбітальними польотами, покликаний сприяти розвитку космічного туризму. Про це повідомляє DW.

База розташована в пустелі, приблизно в 50 кілометрах на схід від міста Трут-ор-Консекуенсес.

Як пояснили в компанії, центр «в першу чергу орієнтований на виконання космічних польотів», а також включає ряд зон (зокрема, зал очікування для пасажирів), які «будуть використовуватися клієнтами Virgin Galactic, їх друзями і членами їх сімей».

Крім того, журналістам презентували літак-носій VMS Eve, створений компанією Scaled Composites LLC для запусків космічного корабля SpaceShipTwo – приватного суборбітального пілотованого космічного корабля багаторазового використання.

Virgin Galactic входить до складу Virgin Group – міжнародний конгломерат компаній, заснований британським бізнесменом Річардом Бренсоном. У 2007 році Virgin Galactic і Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) підписали меморандум про співпрацю. Вперше космопорт в Нью-Мексико був представлений громадськості в 2008 році.

З тих пір понад 600 осіб зареєструвалися в якості космічних туристів, на 2009 рік вартість квитка на космоліт становила $250 000. Коли може відбутися перший політ, поки неясно. Як відзначають експерти, необхідні додаткові тестові випробування. Репутація проекту, зокрема, серйозно постраждала в 2014 році, коли пілот Virgin Galactic розбився під час випробувального польоту на базі в Каліфорнії, а його напарник отримав серйозні травми.

Корабель Virgin Galactic SpaceShipTwo піднімається в повітря за допомогою літака-носія, а потім відстиковується і вмикає власний ракетний двигун, який виводить його за параболічної траєкторії на висоту до 100 км.

Минулого року Річард Бренсон заявив, що може стати першою людиною, яка полетить у космос із туристичною метою.

Нагадаємо: в січні цього року американська компанія Blue Origin здійснила успішний випробувальний політ суборбітального корабля New Shepard, призначеного для космічного туризму. У ньому можуть розміститися шість туристів. Компанія планує продавати квитки за $300 тисяч.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті