Перші пропозиції Зеленського по реінтеграції Донбасу та Криму очікуються до 2020 року

Перші пропозиції Зеленського по реінтеграції Донбасу та Криму очікуються до 2020 року

Один з пріоритетів – ратифікація Римського статуту

Перші пропозиції Зеленського по реінтеграції Донбасу та Криму очікуються до 2020 року
заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка.
Фото Facebook

До 2020 року має бути напрацьований перший пакет президентських ініціатив щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка.

«На першому засіданні Комісії з питань правової реформи має бути представлено пріоритетні напрямки діяльності групи, а до 2020 року – напрацьовано перший пакет ініціатив глави держави», – написав Рябошапка додавши, що «не маючи національного досвіду постконфліктного врегулювання, робоча група (з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – Mind), яка, до речі, в переважній частині сформована з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику».

Він також зазначив, що «територія Донбасу та Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, що на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після наразі 5 років розриву, 1,4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, багато хто з яких, цілком ймовірно, вирішить повернутися до своїх часто пошкоджених домівок, і ще багато проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією нашої землі».

Щоб уникнути хаосу, вважає Рябошапка, «ми маємо врегулювати процеси повернення до нормального життя».

Також Рябошапка повідомив, що обговорив з головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем та прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим пріоритетні напрямки роботи цієї групи в розробці правових засад повернення частини Донецької та Луганської областей і АР Крим та Севастополя під контроль України.

«Серед основних ідей – необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій з планом дій, який би регулярно переглядався.

З метою відновлення миру та нормального життя на окупованих територіях, усунення порушень прав наших громадян, притягнення до відповідальності за вчинені злочини, відшкодування збитків буде підготовлено концепцію перехідного правосуддя, імплементовано норми та принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права. Крім того, один з пріоритетів – нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому», – написав Рябошапка.

Раніше Mind писав, що 7 серпня 2019 року президент Володимир зЗленський підписав указ про створення комісії з питань правової реформи.

Також Mind повідомляв, що президент Росії Путін 24 квітня підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій на сході України і пізніше поширив спрощену видачу російських паспортів на всю Донецьку і Луганську область.

У відповідь на це 28 квітня на той момент обраний президент України Володимир Зеленський звернувся до російської влади і порадив їм «не витрачати даремно час» в спробі «спокусити» громадян України паспортами РФ. Він також заявив, що Україна може надати список громадян, які захочуть отримати російський паспорт.

МЗС України назвало підписаний Путіним указ про спрощене отримання громадянства РФ жителями так званих «ДНР/ЛНР» продовженням окупації.

18 липня 2019 року президент Зеленський у відповідь на указ Путіна спростив процедуру  отримання українського громадянства. За спрощеною процедурою воно надаватиметься етнічним українцям з «дружніх» країн та тим, хто зазнає порушення прав і свобод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію