Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Зеленський підписав указ про комісію з питань правової реформи

Зеленський підписав указ про комісію з питань правової реформи

Персональний склад комісії затверджує президент

Зеленський підписав указ про комісію з питань правової реформи
Володимир Зеленський
Фото: Facebook/Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 7 серпня, підписав указ про Комісію з питань правової реформи, що затверджує низку положень щодо  діяльності комісії. Про це йдеться у відповідному указі № 584/2019.

Згідно з указом комісія здійснюватиме напрацювання правових засад щодо створення умов для реінтеграції в  тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає.

Також, комісія повинна забезпечувати розроблення та внесення пропозицій з питань вдосконалення правової системи, готувати та узагальнювати пропозиції стосовно змін до Конституції України та відповідного законодавства.

Персональний склад комісії затверджує президент. У роботі комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу консультанти та спостерігачі від міжнародних організацій (за їх згодою).

Реінтеграція окупованих територій – це один із пріоритетних кроків у забезпеченні конституційних прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованиї теріторіях, одна з умов відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Згідно закону про реінтеграцію, який набрав чинності 24 лютого 2018 року, цілями державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях є звільнення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та відновлення на цих територіях конституційного ладу, захист прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб та забезпечення незалежності, єдності та територіальної цілісності України.

Нагадаємо: президент Росії Путін 24 квітня підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій на сході України і пізніше поширив спрощену видачу російських паспортів на всю Донецьку і Луганську область.

У відповідь на це 28 квітня на той момент обраний президент України Володимир Зеленський звернувся до російської влади і порадив їм «не витрачати даремно час» в спробі «спокусити» громадян України паспортами РФ. Він також заявив, що Україна може надати список громадян, які захочуть отримати російський паспорт.

МЗС України назвало підписаний Путіним указ про спрощене отримання громадянства РФ жителями так званих «ДНР/ЛНР» продовженням окупації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті