«У сфері роззброєння не вистачає жінок» – нова керівниця штаб-квартири ООН в Женеві

«У сфері роззброєння не вистачає жінок» – нова керівниця штаб-квартири ООН в Женеві

На думку Валової, жінки можуть принести свіжий погляд на загальносвітову проблему

«У сфері роззброєння не вистачає жінок» – нова керівниця штаб-квартири ООН в Женеві
Тетяна Валовая
UNODA Geneva

Світ знаходиться на порозі нової гонки озброєнь. Цього року Конференція ООН з роззброєння відзначає свою 40-ву річницю, але фактично робота цього органу останні 20 років застигла в глухому куті. Про це зазначила Тетяна Валовая, новий Генеральний директор Відділення ООН в Женеві і Генеральний секретар Конференції з роззброєння, передає Центр новин ООН.

Валовая наголосила, що в сфері роззброєння не вистачає жінок.

«Я пишаюся тим, що стала першою жінкою, призначеною на цю посаду. Я впевнена, що жінки можуть привнести іншу точку зору і досвід в дискусії, пов'язані з роззброєнням. Ми ж бачимо, що в плані участі жінок і чоловіків у сфері роззброєння існує нерівність. Це саме та сфера, де нам необхідно домагатися гендерного балансу», – заявила Тетяна Валовая.

Сьогодні питання роззброєння обговорюються всі частіше в інших органах – в Генасамблеї ООН або поза нею. Тетяна Валовая закликала активізувати роботу Конференції, підкресливши, що саме на її майданчику потрібно шукати колективні відповіді на глобальні виклики світу і безпеки.

Керівниця відділення ООН в Женеві нагадала, що в цьому році світ відзначає 40-ту річницю Конференції з роззброєння.

«Ця річниця Конференції надає нам додаткову можливість подумати про наше минуле і заглянути в майбутнє», – підкреслила Тетяна Валовая.

Конференція з роззброєння була створена для розробки договорів щодо обмеження гонки озброєнь. Її завдання – проводити заходи, спрямовані на повне припинення ядерних випробувань, заборону зброї масового знищення, хімічної зброї, обмеження і скорочення звичайних озброєнь і збройних сил. До складу Конференції з роззброєння входять 65 держав, в тому числі Україна, Білорусь, Казахстан, Росія.

За роки свого існування Конференція з роззброєння розробила такі важливі документи, як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенції про заборону хімічної і біологічної зброї.

Однак протягом вже більше 20 років учасники Конференції не можуть приступити до переговорів по розробці нових інструментів в галузі роззброєння. Справа в тому, що Конференція працює на основі консенсусу і не може приймати ніяких, навіть процедурних, рішень без згоди всіх держав-членів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло