Український стартап розпізнає замість обличчя усю людину

Український стартап розпізнає замість обличчя усю людину

Штучний інтелект Traces AI ідентифікує людей по одягу та аксесуарам

Український стартап розпізнає замість обличчя усю людину
фото www.flickr.com/photos/137721056@N06

Стартап Traces AI пропонує послуги ідентифікації людей на відео без розпізнавання обличчя, його технології ідентифікують людей інакшим способом – по одягу і аксесуарам. Про це повідомляє Hightech Plus.

«Кожна людина – це комбінація різних параметрів з візуальних елементів. Ми використовуємо вашу зачіску, наявність рюкзака, тип взуття, поєднання елементів одягу», – пояснює співзасновниця стартапу Вероніка Юрчук.

Обличчя людей дійсно розмазуються перед тим, як дані пересилають в хмару на обробку, наполягають творці проекту.

Серед усіх додатків комп'ютерного зору розпізнавання образів, і зокрема облич, є найбільш резонансним і обговорюваним. Однак в Traces AI впевнені, що через сумніви в дотриманні приватності альтернативи теж будуть затребувані. Для відстеження злочинців по усьому місту їх схема не підходить. Однак, судячи з сайту, Traces розраховують на корпоративних клієнтів – мало хто переодягається, приходячи в офісну будівлю.

Інший співзасновник Костя Шиш описує можливий кейс, де підхід Traces спрацює краще за розпізнавання облич – пошук дитини, що загубилася в парку. Для початку роботи ШІ-стартапа досить надати словесний опис: «Пропав десятирічний хлопчик, на ньому біла футболка і сині шорти».

Traces AI отримав інвестиції від акселератора Y Combinator. Співзасновники бачать основні ринки для свого підходу в США і Європі, де вже встановлено безліч камер, а також в Азії, де поширені хіджаби, які значно знижують ефективність систем розпізнавання облич.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті