SoftBank виділить співробітникам до $20 млрд, які вони вкладуть в новий інвестфонд

SoftBank виділить співробітникам до $20 млрд, які вони вкладуть в новий інвестфонд

Половину може виділити засновник SoftBank - мільярдер Масаесі Сон

SoftBank виділить співробітникам до $20 млрд, які вони вкладуть в новий інвестфонд
фото Shutterstock

Японський холдинг SoftBank виділить до $20 млрд на те, щоб його співробітники могли вкласти ці кошти в новий інвестиційний фонд компанії Vision Fund, про запуск якого стало відомо в липні. Про це пише The Wall Street Journal, на яку посилається Forbes.

Поспіх пояснюється бажанням SoftBank завершити створення фонду в умовах нестабільних ринків.

Однак від імені своїх співробітників SoftBank збирається вкласти тільки $15 млрд. За словами обізнаних джерел, засновник SoftBank мільярдер Масаесі Сон може особисто надати половину суми, яку компанія збирається виділити для співробітників.

Раніше Сон заявив, що компанія розраховує залучити $108 млрд у свій новий інвестфонд Vision Fund 2. Згідно з релізом, серед інвесторів фонду будуть Apple, Microsoft, Foxconn і Національна інвестиційна корпорація Національного банку Казахстану. При цьому сам SoftBank планував інвестувати в Vision Fund 2 тільки $38 млрд.

Таким чином, $20 млрд на купівлю часток фонду стануть п'ятою частиною від усього капіталу, який компанія збирається залучити в новий фонд. WSJ уточнює, що в SoftBank працюють близько 400 осіб.

За словами джерел видання, компанія вже практикувала кредитування співробітників в першому інвестфонді. Керівники SoftBank визнали, що такий підхід зробить співробітників більш відповідальними, бо вони можуть втратити частки в разі звільнення або якщо здійснять безрозсудну угоду, кажуть обізнані джерела.

Як повідомлялося, SoftBank запускає новий фонд у $108 млрд для розвитку штучного інтелекту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію