Перша в світі дорога з сонячними панелями закрилася: інженери дещо не врахували

Перша в світі дорога з сонячними панелями закрилася: інженери дещо не врахували

Ідея була чудова, але практика виявила слабкі місця подібних проектів

Перша в світі дорога з сонячними панелями закрилася: інженери дещо не врахували
wattwaybycolas.com

У грудні 2016 року компанія Colas представила Wattway – першу автомобільну дорогу з фотогальванічних панелей завдовжки 1 км.Траса знаходиться на півночі Франції. За розрахунками інженерів, вона мала виробляти 150 тисяч кВт/год електрики в рік і живити вуличне освітлення в найближчому містечку.

Вартість проекту склала близько $5,2 млн, його профінансував французький уряд. Місцеві медіа називали Wattway трасою майбутнього, а Міністерство енергетики в разі успіху проекту планувало до 2021 року побудувати по одному кілометру «сонячної» дороги на кожні 1000 кілометрів «звичайної».

Однак Wattway зазнав фіаско через кілька прорахунків, зазначає французьке видання Le Monde, на яке посилається vc.ru.

Наприклад, компанія не врахувала клімат: в Кані (найближчому великому місті) всього 44 безхмарних дні на рік. Більше того, в Colas не передбачили, що восени дорогу покриє опале листя, що також скоротить вироблення енергії.

Крім того, інженери невірно розрахували навантаження на матеріал – і хоча панелі були захищені полімерним покриттям, з часом вони почали тріскатися під колесами автомобілів і тракторів місцевих фермерів.

В результаті до травня 2018 року 90 метрів покриття довелося демонтувати через псування, а всього за рік дорога виробила 80 тисяч кВт-год електрики – лише половину від норми.

Керуючий директор проекту Wattway Етьєн Годен заявив Le Monde, що компанія не планує випускати продукт на ринок і замість цього зосередиться на розробці автономних джерел енергії для вуличних камер відеоспостереження і автобусних зупинок.

Нагадаємо, український стартап SolarGaps відкриває фабрику з виробництва «розумних» сонячних жалюзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію