Український SolarGaps відкриває фабрику з виробництва «розумних» сонячних жалюзі

Український SolarGaps відкриває фабрику з виробництва «розумних» сонячних жалюзі

Також на фабриці виготовлятимуть комплектуючі для інших продуктів в сфері альтернативної енергетики

Український SolarGaps відкриває фабрику з виробництва «розумних» сонячних жалюзі
фото ain.ua

Український стартап SolarGaps оголосив про відкриття власної фабрики, на якій будуть виробляти флагманський продукт стартапу – «розумні» жалюзі, а також кастомні сонячні панелі для інших «зелених» технологій. Про це повідомляє AIN.UA.

Потужність виробництва сягатиме 15 мегават на рік, повідомляють в SolarGaps. При цьому фабрика позиціонується як «зелена» – з нульовими викидами СО2.

Фабрика розташується в селі Романків. На даний момент на ній вже зайняті 20 співробітників, але в найближчому майбутньому їх число планують збільшити до 100 – SolarGaps вже відкрив нові вакансії.

У стартапі не розкривають точну суму інвестицій в фабрику, проте повідомили, що це значна частина від залучених коштів. Раніше SolarGaps залучив $ 700 000 приватних інвестицій, а також отримав грант на 1 млн євро від Horizon 2020.

Як пояснив СЕО компанії Євген Ерік, фабрика потрібна, щоб виконати всі вже наявні замовлення SolarGaps з подальшим потенціалом до зростання.

«Зараз у нас близько ста замовлень, але потенційно попит на продукт у світі значно вище: він може досягати тисяч систем в місяць. Зараз ми розширюємо мережу дистрибуції і запускаємо рекламні та PR-кампанії, в результаті яких очікуємо масштабування до замовлень такого порядку », – пояснив він.

Раніше SolarGaps купував комплектуючі для своїх жалюзі у сторонніх виробників, головним чином в Китаї. І за словами Еріка, це сильно гальмувало виробничий процес. Власна фабрика повинна нівелювати цей бар'єр.

За словами СЕО SolarGaps, це – перша в Україні «зелена фабрика» з нульовим викидом шкідливих речовин. Вона буде обладнана сонячними панелями на даху і вітряками для генерації та накопичення енергії, щоб покрити потреби виробництва. Зокрема, сонячні панелі на даху будуть генерувати близько 50 кіловат на годину.

На фабриці планують виготовляти не тільки жалюзі SolaGaps, але також комплектуючі для інших продуктів в сфері альтернативної енергетики. Серед перших замовників – виробник інверторів AFORE.

Для цього на базі фабрики планують створити тестову площадку, яка буде відкрита для всіх інноваторів в області відновлювальної енергетики. На ній можна буде протестувати свої винаходи і домовитися про партнерство.

«На майданчику ми пропонуємо молодим інноваційним компаніям тестувати їх винаходи на нашому обладнанні. Це вітряки, турбіни, похідні сонячних елементів і т.д. Плануються пілотні проекти зі збереження згенерованої в процесі експериментів енергії, що в результаті, можливо, буде приводити до розробки нових спільних проектів і обміну досвідом. Крім того, надаючи майданчик для інших інноваційних зелених технологій, ми плануємо розширювати виробництво », – пояснив Ерік.

Більше про зелені технології в Україні можна дізнатись із матеріалу Mind «Зеленіше «зеленого»: хто і як розвиває екологічні технології в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті