ДФС подала до суду на «Укрнафту» для стягнення податкового боргу
Офіс великих платників податків ДФС наполягає на стягненні суми 547,1 млн грн

14 серпня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/15100/19 за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ПАТ «Укрнафта» про стягнення з банківських рахунків відповідача податкового боргу перед бюджетом на суму 547,1 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.
Раніше Офіс великих платників податків ДФС наводив дані, що за 7 місяців 2019 року загальний податковий борг «Укрнафти2» збільшився з 14,6 млрд грн до 15,8 млрд грн (у т.ч. 3,5 млрд грн – з податку на прибуток та ПДВ, а 12,2 млрд грн – рентні платежі).
За інформацією ж «Укрнафти», за січень-липень 2019 року ця компанія сплатила податки до бюджетів усіх рівнів на 7,6 млрд грн (у тому числі 52 млн грн в рахунок погашення простроченого податкового боргу).
Як стверджувала компанія, в 2018 році вона «в повному обсязі виконала поточні податкові зобов’язання, сплативши 16,3 млрд грн та посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни».
Нагадаємо: 50%+1 акція «Укрнафти» належить “Нафтогазу”, ще 42% – структурам Ігоря Коломойського та його партнерів.
У серпні 2019 Кабмін звернувся в Госпсуд м. Києва з позовом до ПАТ «Укрнафта» про стягнення 1,5 млрд грн. Як треті особи в справі (№910/10890/19) фігурують «Нафтогаз» та Мінфін.
Наприкінці березня 2019 акціонери ПАТ «Укрнафта» дали згоду на укладення договорів про продаж компаніє 4,062 млрд куб. м природного газу для «Нафтогазу». Кошти від цього продажу газу мали бути в повному обсязі спрямовані на погашення податкового боргу.
Передбачалося, що згадані 4,062 млрд куб м газу будуть включати 2 млрд кубометрів поточного і майбутнього видобутку, а 2,062 млрд кубометрів, які були видобуті «Укрнафтою»в 2006 році та передані на зберігання «Укртрансгазу» (УТГ), але зрештою без оплати використані «Нафтогазом» в 2006-2008 роках (у травні 2014 Госпсуд м. Києва зобов’язав «Укртрансгаз» повернути цей обсяг газу для «Укрнафти»; згодом касаційна скарга «Нафтогазу» була відхилена).
Нещодавно виконавчий директор групи «Нафтогазу» Юрій Вітренко зазначив, що в цілому за НАКом числиться 11 млрд кубів неоплаченого для «Укрнафти» газу (включно зі згаданим вище 2 млрд кубів).
За його словами, відповідний арбітражний позов міноритаріїв «Укрнафти» проти України «досяг тієї стадії, коли навіть з точки зору захисту інтересів України в цьому арбітражі потрібно було б хоч щось робити».
Вітренко зауважував, що ідея розділення нафтових та газових активів «Укрнафти» вже не актуальна», оскільки вона «не вирішить всіх проблем». Серед цих проблем чільний представник НАКу назвав у тому числі «Укртатнафту2 (Кременчуцький НПЗ), в якій 43% акцій належать «Нафтогазу», а фактичним мажоритарієм є група компаній, пов’язаних з «приватівцями» та їх партнерами.
Також виконавчий директор групи «Нафтогазу» повідомив, що міноритарії «Укрнафти» відмовилися від права призначати CEO в обмін на зміни в наглядовій раді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].