Трамп виступає проти продовження співпраці з Huawei

Трамп виступає проти продовження співпраці з Huawei

Однак Мінторгівлі США, як повідомили американські високопосадовці, збирається продовжити «тимчасову ліценцію» для китайської компанії

Трамп виступає проти продовження співпраці з Huawei
фото www.flickr.com/photos/[email protected]

Президент США Дональд Трамп заявив, що не хоче, щоб його країна вела справи з китайською Huawei, незважаючи на те,що наразі його адміністрація вирішує питання щодо подовження пільгового періоду для компанії. Про це повідомляє Reuters.

Низка американських ЗМІ повідомили у п’ятницю, що Мінторгівлі США, як очікується,продовжить відтермінування, надане  Huawei, яке дозволить китайській компанії купувати товари у американських компаній.

«Тимчасова ліцензія» буде продовжена ще на 90 днів, повідомили виданню два джерела, знайомі з ситуацією.

В неділю Трамп заявив журналістам, що не хоче мати справ з Huawei з міркувань національної безпеки.

«Наразі ми не збираємось вести бізнес, – сказав він. – Я взагалі не хочу займатись бізнесом (з Huawei – ред.), тому що вона становить загрозу національній безпеці, і я дійсно вважаю,що засоби масової інформації висвітлюють це дещо інакше».

Він сказав,що є невелика частина бізнесу Huawei, яка може бути звільнена від заборони, але це буде «дуже важко». Утім, Трамп не сказав, чи продовжить його адміністрація «тимчасову генеральну ліцензію».

До заяви Трампа, директор національної економічної ради Ларрі Кудлоу заявив, що Мінторгівлі продовжить ліцензію на три місяці в знак «добросовісності» на тлі більш широких торгових переговорів США та КНР.

«Ми даємо перерву нашим власним компаніям на три місяці»,- зазначив він в ефірі телеканалу NBC.

Нагадаємо: раніше цього місяця телеканалу CNBC стало відомо про наміри адміністрації Трампа випустити указ, який заборонить агентствам напряму купувати телекомунікаційне обладнання, обладнання для відеоспостереження або послуги у Huawei. Заборона була санкціонована Конгресом як частина ширшого законопроекту про національну безпеку, підписаного в минулому році.

Раніше Міністерство торгівлі США включило Huawei в чорний список, який фактично забороняє американським компаніям продавати Huawei свої товари чи надавати послуги, що суттєво вдарить по американських виробниках мікросхем і постачальниках.

Після зустрічі американського та китайського лідерів Дональда Трампа та Сі Цзіньпіня під час G20 було досягнуто домовленість про так звану «амністію» для Huawei.

Утім з того часу, жодна американська компанія досі не отримала дозволу на співпрацю з Huawei.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло