Джонсон пропонує ЄС змінити угоду щодо Brexit
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Джонсон пропонує ЄС змінити угоду щодо Brexit

Прем’єр-міністра непокоїть питання долі Північної Ірландії після виходу країни з ЄС

Джонсон пропонує ЄС змінити угоду щодо Brexit
Борис Джонсон
фото www.flickr.com/photos/[email protected]

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу змінити умови угоди про вихід Сполученого Королівства з ЄС. Про це свідчить лист, який він направив главі Європейської ради Дональду Туску.

Перш за все, Джонсон запропонував скасувати механізм, покликаний запобігти поверненню фізичного кордону між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, який передбачає, що Північна Ірландія продовжить перебувати у складі єдиного ринку та митного союзу ЄС на час перехідного періоду Brexit.

Він підкреслює, що проблеми з механізмом «бекстопу» призвели до того, що палата громад британського парламенту тричі не змогла затвердити умови виходу країни з ЄС. Крім того, Джонсон назвав його недієздатним та антидемократичним, оскільки жителі Північної Ірландії не зможуть впливати на законодавчі акти ЄС, які їх стосуватимуться.

На його думку, теперішній варіант «бекстопу» змусить постати країну перед вибором – або залишатись в митному союзі або побачити, як Північна Ірландія «буде відокремлена від економіки країни в багатьох сферах».

Джонсон переконаний, що за бажання ЄС зможе знайти варіант, який би не суперечив умовам угоди.

Крім того, прем’єр наголосив на важливості відсутності жорстких кордонів між Євросоюзом та Британією після виходу країни з блоку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло