Білий дім готується до боротьби з рецесією - ЗМІ

Білий дім готується до боротьби з рецесією - ЗМІ

Американцям можливо знизять податок на заробітну платню

Білий дім готується до боротьби з рецесією - ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/adrianafuchter

Білий дім розпочав підготовку варіантів, щоб підтримати американську економіку та не допустити рецесію. Про це повідомляє The New York Times.

Джерела зазначають, що серед варіантів, які розглядаються – зниження податку на заробітну платню та ймовірне скасування деяких мит президента Трампа.

Своєю чергою, американський лідер продовжує наполягати на тому, що економіка «працює надзвичайно добре», також і він сам, і його радники публічно відкидають будь-яку ймовірність рецесії. Але «за кулісами» економічна команда Трампа займається розробкою планів на випадок ослаблення економіки.

Чиновники в адміністрації підготували «білу книгу», в якій розглядається питання про зниження податку на заробітну платню, що зможе про стимулювати економіку шляхом вливання більшої кількості грошей в зарплатню робітників. В 2011 та 2012 роках адміністрація Обами використовувала дворічне зниження податку на зарплатню, щоб стимулювати мляве відновлення після спаду, який закінчився в 2009 році.

Йдеться про податок в розмірі 6,2% від заробітної плати, ці кошти використовуються для фінансування програм соціального забезпечення. Минулого разу ставку з цього податку знизили до 4,2%.

Наразі невідомо, чи підтримає цю ідею Трамп. Минулого разу проти даної ініціативи виступили республіканці, мотивуючи це тим, що подібні заходи не допоможуть економіці і можуть спричинити дефіцит.

Видання зазначає,що також малоймовірним є те, що президент США скасує мита на китайський імпорт. Сам Трамп неодноразово наголошував, що ці мита шкодять економіці Китаю, але жодним чином не впливають на американських споживачів.

Тим не менш, той факт, що Білий дім обговорює способи стимулювання економіки, яку Трамп називає «дуже сильною», підкреслює зростаючу занепокоєність адміністрації щодо уповільнення економічного росту. У США спостерігається найтриваліша економічна експансія, але економісти все частіше попереджають про наближення рецесії.

Нагадаємо: на початку серпня Федрезерв США вперше за десятиліття знизив ключову ставку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію