Бюджет у 2015-2017 роках недоотримав близько 95 млн грн через заниження вартості надр

Бюджет у 2015-2017 роках недоотримав близько 95 млн грн через заниження вартості надр

Аудитори просять доручити Державній службі геології та надр невідкладно вирішити питання з документами

Бюджет у 2015-2017 роках недоотримав близько 95 млн грн через заниження вартості надр
Фото: pixabay.com

Дослідження Госаудітслужби встановило заниження початкової вартості спеціальних дозволів на користування надрами вуглеводневої групи, через що державний бюджет розрахунково недоотримав близько 95 млн грн. Про це повідомляє Економічна правда.

Голова експертної організації StateWatch Гліб Каневський оприлюднивї лист Держаудитслужби від 23 травня 2019 року на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, у якому аудитори скаржаться на дії керівництва Українського державного геологорозвідувального інституту.

Всього протягом 2015 – 2017 років Держгеонадрами на підстав розрахунків  геологорозвідувального інституту здійснено видачу, переоформлення або продовження терміну дії 1536 спеціальних дозволів на користування надрами, від яких до бюджету надійшло 2,6 млрд грн.

«Разом з тим керівництво інституту, ігноруючи запити Держаудитслужби і щоразу змінюючи аргументи (вилучення документів правоохоронними органами без конкретизації якими саме; закінчення строків їх зберігання, хоча вони є первинними документами та їх наявність визначено законодавством, необхідність надання програми аудиту, хоча без первинних документів її складання є неможливим т.п.), не надає відповідних документів «, – йдеться у листі.

Аудитори просять доручити Державній службі геології та надр невідкладно вирішити питання з документами і припинити протидію з боку керівництва інституту.

«Те, що державні аудитори змушені просити прем'єра про доступ до документів державного інституту про розрахунок вартості надр на мільярди гривень, свідчить, що структура органів управління надрами вийшла з під контролю діючого уряду», – вважає Гліб Каневський.

Нагадаємо: на думку Державної служби геології та надр, держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію