США заявляють, що розробили нову крилату ракету вже після виходу з договору ДРСМД

США заявляють, що розробили нову крилату ракету вже після виходу з договору ДРСМД

Натомість Росія вважає, що Штати нагнітають військову напруженість

США заявляють, що розробили нову крилату ракету вже після виходу з договору ДРСМД
фото Shutterstock

США заявили, що розробка нової крилатої ракети почалася після припинення зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Випробування нового озброєння відбулися 18 серпня. У Росії вважають, що розробка ракети почалася набагато раніше.

«Після припинення США своїх зобов'язань за Договором про РСМД в лютому 2019 року міноборони приступило до концептуального проектування систем крилатих ракет і балістичних ракет наземного базування», – йдеться в повідомленні прес-служби Пентагону (цитата по «РІА Новини»).

Ракета на випробуваннях вразила ціль, яка перебувала більше ніж за 500 км.

У Кремлі після цього заявили, що за кілька тижнів або місяців розробити таке озброєння неможливо, і на їхню думку, Вашингтон заздалегідь готувався до виходу з угоди. МЗС Росії звинуватив США в нагнітанні військової напруженості.

«Все це викликає жаль. США очевидно взяли курс на нагнітання військової напруженості. Ми на провокації не піддаємося», – заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, пише Голос Америки.

За словами Рябкова, Росія не дозволить втягнути себе в дорогу гонку озброєнь.

Раніше Сполучені Штати не могли розробляти ракети наземного базування дальністю від 500 до 5500 км через дію Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, укладеного десятки років назад з Росією.

Вашингтон вийшов з цього договору 2 серпня, пояснивши своє рішення тим, що Росія протягом багатьох років порушувала умови угоди.

У Пентагоні підкреслили, що крилата ракета була розроблена з розрахунком на звичайний вантаж, а не ядерну зброю.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло