Гройсман: у Держказначействі накопичено близько 130 млрд грн, а міжнародних резервів – близько $22 млрд
За словами прем’єр-міністра, діючому уряду вдалося суттєво знизити інфляцію

Діючий уряд передає своїм наступникам 130 млрд грн на рахунках державного казначейства та $22 млрд накопичених міжнародних резервів. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає кореспондент Mind.
«Міжнародні резерви на час приходу нашого уряу були $13,2 млрд. Ми залишаємо наступному уряду майже $22 млрд. Тобто ми майже вдвічі створили такі умови, при яких Національний банк створив такі резерви», – зазначив Гройсман.
За його словами, з 2016 року і на сьогодні курс національної валюти залишається приблизно стабільним. Так у квітні 2016 року він був 25,63 грн за $1, а сьогодні він тримається на рівні 25,18 грн за $1.
«Ми зменшили майже на 20% по відношенню до ВВП наш борг, борг країни. (На графіку зазначено, що державний та гарантований державою борг до ВВП знизився на 79,1% від ВВП до нинішніх 60,9% від ВВП). Це величезна була проведена робота, зокрема і Міністерства фінансів і міністра фінансів для того, щоб досягти такого показника», – зазначив прем’єр.
За словами прем’єр-міністра, діючому уряду вдалося суттєво знизити інфляцію.
«Якщо в 2014 році вона була майже 25%, то вже в минулому році ми вийшли (на показник – Mind) менше 10% – на 9,8%, а в цьому році на рівень 9,1%, але я вважаю, що ми маємо всі шанси отримати інфляцію по результат 2019 року на рівні менше 8%», – зазначив Гройсман.
Також він повiдомив, що коли прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк прийняв державну казну у 2014 році, на державному казначейському рахунку було 108 000 грн, на момент передачі діючому уряду у казні було близько 90 млрд грн, «а на сьогодні у державній казні більше 130 млрд грн.... Плюс-мінус сьогодні 136 млрд грн але я говорю 130 млрд грн, божен день відбуваються зміни основного рахунку країни»..
«Тобто ми наростили майже 40 млрд грн коштів, які знаходяться сьогодні на рахунках державного казначейства», – резюмував прем’єр.
Нагадаємо, раніше Mind повідомляв що ВВП у ІІ кварталі 2019 року збільшився на 1,6%, а порівняно з ІІ кварталом минулого року зростання економіки у ІІ кварталі цього року склало 4,6%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].