Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
Alibaba відклала лістинг у Гонконгу на $15 млрд через вуличні протести й політичну кризу

Alibaba відклала лістинг у Гонконгу на $15 млрд через вуличні протести й політичну кризу

Операція з акціями Alibaba стане найбільшою у світі в цьому році

Alibaba відклала лістинг у Гонконгу на $15 млрд через вуличні протести й політичну кризу
фото Shutterstock

Найбільша китайська компанія електронної комерції Alibaba Group відмовилася проводити лістинг акцій у Гонконзі на $15 млрд на тлі загострення політичних заворушень в азіатському фінансовому центрі, повідомляє Reuters із посиланням на два джерела.

Хоча ніякого офіційного графіка не оприлюднено, Alibaba швидше за все перенесе угоду вже на жовтень, намагаючись залучити $10–15 млрд, сподіваючись на зменшення політичної напруженості й більш сприятливі умови на ринку, сказало джерело.

Інше джерело повідомило, що рішення відкласти угоду, спочатку заплановану на початок серпня, було прийнято на засіданні ради директорів минулого тижня.

«Було б вкрай нерозумно здійснювати таку операцію зараз або найближчим часом, – заявив агентству один зі співрозмовників. – Зробити Гонконгу такий подарунок, враховуючи, що відбувається в місті, – подібний крок точно викличе роздратування Пекіна».

Підготовка до лістингу Alibaba, потенційно найбільшої у світі операції з акціями в цьому році та найбільшого продажу акцій за сім років, вже ведеться, зазначає видання.

У Гонконзі з початку червня тривають протести через закон про екстрадицію, який, як вважають учасники протесту, дасть можливість відправляти назад у Китай всіх дисидентів, які втекли звідти в Гонконг. Реакція Пекіна на демонстрації посилюється: влада назвала протестувальників терористами, а в прикордонне місто Шеньчжень почали стягувати бронетранспортери Народної озброєної поліції КНР.

Нагадаємо, мільярдер із Гонконгу викупив перші шпальти газет, на яких розмістив заклик до примирення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті