Поставки російської нафти у США виросли втричі з початку цього року

Поставки російської нафти у США виросли втричі з початку цього року

На тлі нафтових санкцій проти Венесуели РФ збільшила поставки нафти у США до максимумів 2013 року

Поставки російської нафти у США виросли втричі з початку цього року
фото www.flickr.com/photos/156533669@N03

Обсяг імпорту російської нафти в США за п'ять місяців 2019 року підскочив майже в три рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчить статистика американського Управління енергетичної інформації (EIA), передає «РБК».

 Це сталося на тлі американських санкцій проти Венесуели – в січні адміністрація Дональда Трампа ввела санкції проти нафтогазової держкомпанії PDVSA, а вже в серпні – проти уряду Венесуели.

Поставки нафти з Венесуели в США за той же період впали приблизно в 2,5 рази рік до року, а в травні практично обнулились. В результаті Росія з березня випередила Венесуелу за обсягами поставок в США і вийшла на восьме місце в списку найбільших постачальників.

У травні 2019 року США отримали майже 5,9 млн барелів російської нафти – рекордно високий показник з червня 2012 року. На частку російської нафти в травні довелося 2,65% всього імпорту сирої нафти в Штати.

В цілому за січень-травень 2019 року США ввезли 19,94 млн барелів російської нафти (проти 6,67 млн барелів роком раніше).

Аналогічна картина спостерігається в статистиці сукупного імпорту російських нафти і нафтопродуктів в США. При цьому саме нафтопродукти складають основну частину поставок – на їх частку припадає 68% в цьому році.

У травні США закупили в цілому 17,4 млн барелів нафти і нафтопродуктів з Росії – максимум з квітня 2013 року. Це понад 5,7% всього імпорту нафти і нафтопродуктів в США за місяць.

За січень-травень імпорт нафти і нафтопродуктів з Росії склав 61,75 млн барелів проти 53,82 млн за той же період роком раніше (зростання майже на 15%).

У цьому році Росія займає друге місце після Канади щодо поставок нафтопродуктів в США – в травні на частку російських нафтопродуктів припадало 14% ринку.

Виходячи з даних EIA і середньої ціни Urals в січні-травні вартість імпорту сирої нафти в США з Росії за п'ять місяців могла скласти $1,32 млрд.

При цьому, за даними Федеральної митної служби (ФТС), експорт сирої нафти з Росії в США склав в січні-травні $ 1,1 млрд. ФТС враховує тільки прямі поставки з Росії в США, але цифри близькі – це значить, що більшість обсягів йшло без заходу в інші країни.

За даними ФТС, експорт нафти і нафтопродуктів з Росії в США за перше півріччя 2019 року досяг майже $ 3 млрд проти $ 1,6 млрд за той же період роком раніше.

Нагадаємо: раніше агентство Bloomberg підрахувало,що «трампівські» нафтові санкції проти Венесуели збагатили російських експортерів нафти на $1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію