До комітетів Ради увійде 421 депутат з 424 обраних

До комітетів Ради увійде 421 депутат з 424 обраних

Найбільше бажаючих увійти до аграрного, бюджетного та податкового комітетів, а от євроінтеграцією займатимуться лише 7 членів комітету

До комітетів Ради увійде 421 депутат з 424 обраних
Фото: Twitter/verkhovna_rada

До складу комітетів у парламенті увійдуть 421 депутат з 424, обраних до парламенту. Про це свідчить графік, який опублікувала на своїй сторінці у Facebook віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

З них до складу комітетів увiйдуть 252 депутата «Слуга народу» (з 254), усі 43 депутати з «Опозиційної платформи за життя», всі 26 депутатів «Батьківщини» і 25 депутатів з «Європейської солідарності», а також усі 20 депутатів з «Голосу»  і 55 з 56 позафракційних депутатів, обраних до парламенту.

Чергове «нововведення» від партії, яка вже за тиждень займе більшість депутатських крісел у Верховній Раді, а також у...

Опубліковано Ivanna Klympush-Tsintsadze Вівторок, 20 серпня 2019 р.

Зокрема комітет Верховної Ради ІХ скликання з питань аграрної та земельної політики складатиметься з 31 депутату, серед яких від «Слуги народу» – 19, з «Опозиційної платформи за життя» – 3, з фракції «Батьківщина» – 2, з фракції «Європейська солідарність» – 2, з «Голосу» – 1, з позафракційних – 4.

Комітет з питань антикорупційної політики складатиметься з 14 депутатів. З них від «Слуги народу» – 8, з «Опозиційної платформи за життя» – 1, з фракції «Батьківщина» – 1, з «Європейської солідарності» – 1, з фракції «Голос» – 1, з позафракційних – 2.

Комітет з питань бюджету. Всього у комітеті буде 31 депутат. Від «Слуги народу» – 19, з «Опозиційної платформи за життя» – 3, з фракції «Батьківщина» – 1, з фракції «Європейська солідарність» – 2, з фракції «Голос» – 2, з позафракційних – 4.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики складатиметься з 17 депутатів: від «Слуги народу» – 10, з «Опозиційної платформи за життя» – 2, з фракції «Батьківщина» – 1, з фракції «Європейська солідарність» – 1, з фракції «Голос» – 1, з позафракційних – 2.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування налічуватиме 19 депутатів: «Слуга народу» – 11, з «Опозиційної платформи за життя» – 2, з фракції «Батьківщина» – 1, з фракції «Європейська солідарність» – 1, з фракції «Голос» – 5, з позафракційних – 3.

До Комітету з питань економічного розвитку увійдуть 17 депутатів: «Слуга народу» – 10, «Опозиційна платформа за життя» – 2, «Батьківщина» – 1, «Європейська солідарність» – 1, «Голос» – 1, з позафракційних – 2.

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг матиме 20 парламентарів: «Слуга народу» – 12, «Опозиційна платформа за життя» – 2, «Батьківщина» – 1, «Європейська солідарність» – 1, «Голос» – 5 депутатів, позафракційних – 3.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (15 депутатів): «Слуга народу» – 9, «Опозиційна платформа за життя» – 1, «Батьківщина» – 1, «Європейська солідарність» – 1 депутат, з «Голосу» – 1 депутат, з позафракційних – 2.

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва (10 депутатів): «Слуга народу» – 6, «Опозиційна платформа за життя» –1, «Батьківщина» – 1, з фракції «Європейська солідарність» – 1, «Голос» – 0 депутатів, з позафракційних – 1.

 Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом. Всього у комітеті 7 депутатів: «Слуга народу» – 4, «Опозиційна платформа за життя» – 1, «Батьківщина» – 1 депутат, з фракції «Європейська солідарність» – 1, з фракції «Голос» – 0 депутатів, з позафракційних – 0.

Комітет з питань  молоді  і спорту налічуватиме 10 депутатів: «Слуга народу» – 6, «Опозиційна платформа за життя» – 1 депутат, «Батьківщина» – 1, «Європейська солідарність» – 1, «Голос» – 0 депутатів, з позафракційних – 1.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Всього у комітеті 17 депутатів:«Слуга народу» – 10, «Опозиційна платформа за життя» – 2 депутати, «Батьківщина» – 1 депутат, з «Європейської солідарності» – 1 депутат, з фракції «Голос» – 1 депутат, з позафракційних – 2 депутати.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. До комітету увійде 31 депутат. «Слуга народу» – 19, «Опозиційна платформа за життя» – 3 депутати, «Батьківщина» – 2 депутат, з «Європейської солідарності» – 1, з фракції «Голос» – 1, з позафракційних – 5 депутатів.

Комітет з питань освіти, наук та інновацій. Всього у комітеті 14 депутатів: «Слуга народу» – 8, «Опозиційна платформа за життя» – 1 депутат, «Батьківщина» – 1 депутат,  «Європейська солідарність» – 1 депутат, з «Голосу» – 1 депутат, з позафракційних – 2 депутати.

Комітет з питань прав людини, де окупації та реінтеграції  тимчасово окупованих територій  в Донецькій, Луганській областях та Автономної республіки Крим, національних меншин і міжнаціональних відносин. Всього у комітеті 13 депутатів. «Слуга народу» – 8, «Опозиційна платформа за життя» – 1 депутат, «Батьківщина» – 1 депутат, з фракції «Європейська солідарність» – 1 депутат, з фракції «Голос» – 1 депутатів, з позафракційних – 1 депутатів.

Комітет з питань правової політики. Всього у комітеті 25 депутатів, з яких до «Слуги народу» входять 15, до «Опозиційної платформа за життя» – 10 депутатів, з «Батьківщини» – 1 депутат, з «Європейської солідарністі» – 1 депутат, з фракції «Голос» – 1 депутат, з позафракційних – 4 депутати.

Комітет з питань правоохоронної діяльності (27 депутатів): «Слуга народу» – 16, «Опозиційна платформа за життя» – 3 депутати, «Батьківщина» – 1 депутат, «Європейська солідарність» – 1 депутат, з фракції «Голос» – 2 депутатів, з позафракційних – 4 депутати.

Комітет з питань регламенту, депутатської етики та  організації роботи Верховної Ради України налічуватиме 10 депутатів. З них до «Слуги народу» входять 6 депутатів, до «Опозиційної платформи за життя» – 1 депутат, до «Батьківщини» – 1 депутат, до «Європейської солідарності» – 1 депутат, до «Голосу» – 0 депутатів, з позафракційних – 1 депутат.

До Комітету з питань свободи слова увійдуть лише 7 депутатів: «Слуга народу» – 4, «Опозиційна платформа за життя» – 1 депутат, «Батьківщина» – 1 депутат, «Європейська солідарність» – 1 депутат, «Голос» – 0 депутатів, з позафракційних – 0 депутатів.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів матиме 10 депутатів: «Слуга народу» – 6, «Опозиційна платформа за життя» – 1, «Батьківщина» – 1, «Європейська солідарність» – 1, «Голос» – 0 депутатів, з позафракційних – 1 депутат.

Комітет з питань транспорту та інфраструктури складатиметься з 25 депутатів. «Слуга народу» – 15 депутатів, «Опозиційна платформа за життя» – 3 депутати, «Батьківщина» – 1 депутат, «Європейська солідарність» – 1 депутат, «Голос» – 1 депутат, позафракційних – 4 депутати.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики. Всього у комітеті буде 31 депутат: «Слуга народу» – 19, «Опозиційна платформа за життя» – 3 депутати, «Батьківщина» – 2 депутати, «Європейська солідарність» – 1 депутат, «Голос» – 2 депутати, з позафракційних – 4 депутати.

Комітет з питань цифрової трансформації налічуватиме 20 депутатів. «Слуга народу» – 12, «Опозиційна платформа за життя» – 2 депутати, «Батьківщина» – 1 депутат, з фракції «Європейська солідарність» – 1 депутат, з фракції «Голос» – 1 депутат, з позафракційних – 3 депутати.

В коментарі до такого розподілу комітеті Кимпуш-Цинцадзе зазначила, що «знехтувавши спільним рішенням щодо граничного розміру комітетів, яке було досягнуте на першому засіданні підготовчої групи минулого тижня (від 7 до 31 депутата), керівництво монобільшості вирішило, що, наприклад, в комітеті з євроінтерації має бути …не більше, ніж сім людей, водночас в комітеті, що опікуватиметься цифровою трансформацією, має працювати двадцять депутатів». 

Вона вважає, що це «не лише порушення основ демократії та етики, а, в першу чергу, ігнорування обраних українським народом і підтверджених новими керівниками пріоритетів». 

«Нагадаю, – зазначила Климпуш-Цинцадзе, – євроінтеграція – це не «міжнародні вояжі», не урочисті фото з очільниками ЄС, а, перш за все, довга, копітка і марудна робота у всіх сферах життя країни – від транспорту, митниці та енергетики до захисту авторських прав та зміни трудового законодавства. Саме від профільного комітету залежить, як швидко та наскільки якісно Рада розглядатиме євроінтеграційні законопроекти, на які так чекають українці».

При тому Сергій Лещенко у своєму телеграм-каналі написав,  що як і в минулій Раді, у новій найпопулярнішими будуть комітет з питань бюджету, з питань податків та з питань аграрної політики, до який підуть по 31 депутату.

На думку Лещенка це пояснюється тим, що «через комітет з питань бюджету можна «дєрібаніть» державну казну і спрямовувати гроші у потрібні округи у вигляді субвенцій», а «через комітет з податків можна приймати пільговий режим для свого бізнесу – і «миріть» бізнес конкурентів. Наприклад, тут визначають якою буде ставка ренти на залізну руду, вугілля або видобуток газу».

Також він вважає, що «через комітет з аграрної політики свої апетити зможе задовольнити нова каста українських олігархів – аграрних. Хто отримає бюджетну підтримку на свої яхти, хто зажене аграріїв на свої заводи, переробляти сою, ну і таке інше».

Нагадаймо: урочисте засідання Верховної ради IX скликання відбудеться 29 серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію