Білорусь у I півріччі практично звела до мінімуму імпорт нафтопродуктів з РФ

Білорусь у I півріччі практично звела до мінімуму імпорт нафтопродуктів з РФ

Мінськ знизив імпорт нафти з Росії на 6,1%

Білорусь у I півріччі практично звела до мінімуму імпорт нафтопродуктів з РФ
фото www.flickr.com/photos/133374212@N02

Білорусь в січні-червні 2019 року імпортувала з Росії 8,53 млн тонн нафти, що на 6,1% менше, ніж в січні-червні 2018 року. Про це із посиланням на дані Белстата, передає «Інтерфакс».

У вартісному вираженні імпорт нафти скоротився на 6% – до $3,22 млрд. Середня ціна імпорту нафти склалася на рівні $377,6 за тонну (зростання на 0,1%).

За підсумками першого півріччя Білорусь практично звела до мінімуму імпорт нафтопродуктів з РФ. Так, за даними Белстата, за січень-червень з РФ ввезено 40 700 тонн нафтопродуктів (на 98,1% менше) на $23,9 млн (на 97% менше).

Імпорт природного газу збільшився на 0,4% – до 10,14 млрд кубометрів, в вартісному вираженні – скоротився на 1,4%, до $1,32 млрд за рахунок зниження середньої ціни імпорту (на 1,7%, до $130,03 за тисячу кубометрів).

В 2018 році імпортовано 18,25 млн тонн нафти, що на 0,7% більше, ніж в 2017 році. Імпорт російського природного газу зріс на 6,9% – до 20,33 млрд кубометрів.

Як повідомлялося, Росія заявила про обмеження з IV кварталу 2018 року безмитних поставок нафтопродуктів до Білорусі, мотивуючи це втратами російського бюджету в зв'язку з можливим реекспортом нафтопродуктів з території республіки. В рамках нових домовленостей передбачена фактична заборона на безмитні поставки всіх нафтопродуктів з РФ до Білорусі, за винятком окремих продуктів нафтохімії, які в республіці не виробляються.

Індикативний баланс по поставкам нафти не зазнав змін. Відповідно до міжурядових домовленостей від квітня 2017 року, Білорусія де-юре може імпортувати з РФ 24 млн тонн нафти на рік. При цьому де-факто Мінськ може ввозити 18 млн тонн нафти (по 4,5 млн тонн щокварталу) для переробки. Сторони домовилися, що експортні мита на інші 6 млн тонн будуть направлятися в білоруський бюджет.

Цього року індикативний баланс імпорту нафти в Білорусію не виконується в повному обсязі через форс-мажор, пов'язаний з поставками в квітні по нафтопроводу «Дружба» забрудненої хлоридами нафти, що призвело до необхідності очищення трубопровідної системи і витіснення з території республіки в РФ близько 1,3 млн тонн некондиційної нафти.

Нагадаємо: 2 серпня в РФ повідомили, що «Дружбу» повністю очищено від забрудненої нафти.

Як повідомлялось, рада директорів «Транснєфті» визначила розмір компенсацій нафтовикам за забруднення «Дружби»: до $ 5 за барель брудної нафти. Всього в нафтопроводі було забруднено 3 млн т нафти, говорив віце-президент «Транснефти» Сергій Андронов. Білоруська «Гомельтранснафта Дружба» називала 5 млн т. Якщо виходити з оцінки російської компанії, «Транснефть» виплатить нафтовикам до $330 млн, білоруської – до $550 млн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію